Celny strzał strażników granicznych. W aucie znaleźli nielegalny tytoń i poszukiwanego listem gończym

Celny strzał strażników granicznych. W aucie znaleźli nielegalny tytoń i poszukiwanego listem gończym
Martyna Kośka

21.08.2020 15:25

Kierowca w woj. lubuskim miał podwójnego pecha. Nie dość, że funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zabezpieczyli w jego aucie 200 kilogramów krajanki tytoniowej, to również ustalili, że jego pasażerem jest mężczyzna ścigany od wielu lat przez polski wymiar sprawiedliwości.

W środę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście podczas kontroli samochodu osobowego znaleźli wewnątrz siedem worków, w których znajdowało się 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Pojazdem kierował 56-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

To nie koniec nietypowych "znalezisk". Okazało się także, że jadący tym samochodem jako pasażer 50-letni mieszkaniec Świebodzina, mający na koncie przestępstwa narkotykowe, od dwunastu lat jest poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu. Mężczyzna przed polskim wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w Niemczech, a do Polski przyjechał na kilka dni.

W sprawie przewozu nielegalnego tytoniu zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Poszukiwany listem gończym mężczyzna został natomiast przekazany funkcjonariuszom Policji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także