Trwa ładowanie...
d44s1l7
27-10-2016 13:10

Cena emisyjna akcji Biura Inwestycji Kapitałowych ustalona na 18 zł

Warszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) ustaliło cenę emisyjną oferowanych akcji w ramach oferty publicznej na 18 zł, podała spółka. W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych papierów, wartość oferty sięgnie 20,34 mln zł brutto.

d44s1l7
d44s1l7

"Jesteśmy zadowoleni z wyników zakończonego book buildingu. W związku z faktem, że Belancor nie sprzedaje swoich akcji oraz biorąc pod uwagę zgłoszony popyt przez inwestorów instytucjonalnych, podjęliśmy decyzję o przesunięciu części akcji z transzy indywidualnej do transzy instytucjonalnej. Ustalona cena akcji pozwala pozyskać takie środki, które zapewnią spółce realizację kluczowych celów inwestycyjnych. Jednocześnie cena emisyjna, uwzględniająca około 20% dyskonto względem wartości aktywów netto, z pewnością będzie atrakcyjna dla inwestorów. Dlatego liczymy, że oferta publiczna zakończy się sukcesem" - powiedział prezes Mirosław Koszany, cytowany w komunikacie.

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty BIK oferowanych jest 1 130 000 nowych akcji serii I. Z uwagi na ustalony poziom ceny, obecny akcjonariusz Belancor Sp. z o.o. podjął decyzję o nieuczestniczeniu w ofercie. To oznacza, że w przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych papierów, wartość oferty sięgnie 20,34 mln zł brutto, podano również.

Przyjmowanie zapisów rozpoczyna się 27 października br. i w transzy inwestorów indywidualnych będzie prowadzone do 3 listopada br. oraz do 4 listopada br. w transzy inwestorów instytucjonalnych. Zapisy prowadzi Dom Maklerski BOŚ jako oferujący oraz Dom Maklerski mBanku i Biuro Maklerskie Alior Banku będące w konsorcjum. W ramach transzy detalicznej spółka oferuje 200 tys. akcji (ok. 17,7% oferowanych akcji), a inwestorom instytucjonalnym 930 tys. akcji (ok. 82,3%). Przydział akcji planowany jest na 7 listopada br., przypomniano.

Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 27,4% podwyższonego kapitału zakładowego spółki. Aktualnie 100% akcji Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. jest własnością Belancor Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Udziałowcami Belancor Sp. z o.o. są osoby fizyczne. Przy uwzględnieniu, że wszystkie nowo emitowane papiery zostaną sprzedane, po zakończeniu IPO kapitał zakładowy dewelopera będzie się dzielił na 4,13 mln akcji.

d44s1l7

W połowie października Biuro Inwestycji Kapitałowych oraz Belancor podjęli decyzję dotyczą wznowienia publicznej oferty akcji, która została zawieszona wiosną tego roku przed rozpoczęciem zapisów.

W połowie kwietnia Biuro Inwestycji Kapitałowych i Belancor podjęli decyzję o zawieszeniu oferty publicznej spółki. Głównym powodem było zbyt wysokie dyskonto, jakiego oczekiwali inwestorzy uczestniczący w procesie book-buildingu, podała wtedy spółka.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej.
(ISBnews)

d44s1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s1l7