Trwa ładowanie...
dqmpr61

Cena w wezwaniu na akcje EMC Instytut Medyczny odpowiada wartości godziwej firmy - zarząd EMC

05.06. Warszawa (PAP) - Zarząd EMC Instytut Medyczny uważa, że cena w wezwaniu na akcje spółki ogłoszonym przez podmioty z grupy Penta, na poziomie 18,8 zł za papier, odpowiada...

Share
dqmpr61

05.06. Warszawa (PAP) - Zarząd EMC Instytut Medyczny uważa, że cena w wezwaniu na akcje spółki ogłoszonym przez podmioty z grupy Penta, na poziomie 18,8 zł za papier, odpowiada wartości godziwej firmy - poinformowała spółka w komunikacie. Zdaniem zarządu, deklaracje wzywającego stworzą możliwości rozwoju firmy.

"Zarząd stwierdza, że jego zdaniem cena proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej EMC" - napisano w raporcie.

"W ocenie zarządu, plany strategiczne wzywających dotyczące EMC, szczególnie deklaracje o zamiarze kontynuowania działalności EMC, dążenia do rozwoju grupy kapitałowej EMC w drodze rozwoju organicznego i przejęć innych podmiotów, jak również deklaracje złożone przez CareUp w Comfort letter, stworzą możliwości rozwoju prowadzonej przez EMC działalności oraz przyczynią się do osiągnięcia celów strategicznych" - podano w komunikacie.

dqmpr61

Soporto Invest i CareUp, podmioty z grupy Penta, wezwały pod koniec maja do sprzedaży 7.111.435 akcji EMC Instytut Medyczny, stanowiących 85,4 proc. udziałów w kapitale i 79,51 proc. głosów na WZ spółki.

W wyniku wezwania wzywający razem ze swoją grupą kapitałową zamierza uzyskać 100 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 19 czerwca, a zakończy 18 lipca.

Podmioty z grupy Penta mają łącznie 14,6 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 20,49 proc. głosów na WZ spółki.

W komunikacie prasowym podano, że członkowie rodziny Gerber, posiadający pośrednio akcje EMC, zobowiązali się, że podmioty przez nich kontrolowane odpowiedzą na wezwanie i złożą zapisy obejmujące łącznie nie mniej niż 23,81 proc. akcji, reprezentujących łącznie nie mniej niż 27,32 proc. ogólnej liczby głosów w EMC.

Piotr Gerber z Netskill Ltd. ma 35,53 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 44,45 proc. głosów na WZ spółki. (PAP)

morb/ asa/

dqmpr61

Podziel się opinią

Share
dqmpr61
dqmpr61