Trwa ładowanie...
d1qv0zx

Cena w wezwaniu na akcje Puław nie odpowiada wartości godziwej - zarząd Puław

04.03. Warszawa (PAP) - Opierając się m.in. na opinii Rothschild Polska zarząd Zakładów Azotowych Puławy jest zdania, że cena po jakiej ZA Tarnów wezwały do sprzedaży akcji Puław...

d1qv0zx
d1qv0zx

04.03. Warszawa (PAP) - Opierając się m.in. na opinii Rothschild Polska zarząd Zakładów Azotowych Puławy jest zdania, że cena po jakiej ZA Tarnów wezwały do sprzedaży akcji Puław nie odpowiada wartości godziwej - podały Puławy w komunikacie.

Rotschild Polska na prośbę zarządu Puław sporządził opinię, w której stwierdził, że "cena akcji nie jest dla akcjonariuszy spółki ceną godziwą z finansowego punktu widzenia".

"Mając na względzie perspektywy rozwoju spółki, tendencje rynkowe, sytuację finansową i wyniki spółki oraz powyższą opinię biegłego zarząd jest zdania, że cena akcji nie odpowiada wartości godziwej Puław" - napisano w stanowisku Zarządu Zakładów Azotowych Puławy dotyczącego wezwania ogłoszonego przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach.

Jednocześnie zarząd Puław zaznacza, że stanowisko to nie stanowi rekomendacji i każdy inwestor powinien dokonać własnej oceny warunków wezwania.

d1qv0zx

ZA Tarnów wzywały 19 lutego do sprzedaży 3.114.891 akcji ZA Puławy, dających 16,3 proc. głosów na jej WZ, po 132,6 zł za akcję. W wyniku wezwania Tarnów chce mieć 19.115.000 akcji ZA Puławy, czyli 100 proc. na WZ tej spółki.

Wzywający zamierza utrzymać akcje Puław w obrocie na GPW.

Zarząd Puław przychylnie odnosi się do tego zamiaru wzywającego i zakłada, że akcje pozostaną w obrocie na GPW.

Tarnów w połowie lipca 2012 r. wezwał do sprzedaży 6.116.800 akcji Puław, stanowiących 32 proc. walorów, po 110 zł za akcję. W wezwaniu złożono zapisy na 10,3 proc. akcji. Ok. 10 proc. akcji sprzedała w wezwaniu Kompania Węglowa, natomiast zbycie przez Skarb Państwa pozostałych akcji Puław miało nastąpić w drodze wymiany akcji.

d1qv0zx

Następnie, w związku z rozliczeniem oferty publicznej akcji serii D, Tarnów nabył 14.032.026 akcji Puław stanowiących 73,4 proc. kapitału spółki i uprawniających do takiego samego udziału w głosach.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez obie spółki jesienią 2012 r., podstawowymi celami strategicznymi grupy mają być: notowanie akcji Grupy Azoty w WIG 20, dążenie do zapewnienia akcjonariuszom spółek z grupy jednego z najwyższych w branży zwrotu z powierzonego kapitału oraz utrzymanie trwałej pozycji jednego z liderów w zakresie produkcji nawozów w Europie i liczącego się gracza na świecie. (PAP)

ana/

d1qv0zx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qv0zx