Trwa ładowanie...

Ceny paliw znów spadną. Kierowcy mają powody do zadowolenia

Paliwo na stacjach w przyszłym tygodniu prawdopodobnie potanieje - prognozują eksperci. Litr benzyny bezołowiowej i oleju napędowego mogą być tańsze o 3-4 grosze.

Ceny paliw znów spadną. Kierowcy mają powody do zadowoleniaFot: Bartosz Wawryszuk
d1r8are
d1r8are

Według analityków w mijającym tygodniu odnotowano kolejne obniżki na stacjach, przy jednoczesnym wyhamowaniu obniżek cen w hurcie. - Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około 4,61 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,95 zł, oleju napędowego - 4,48 zł, autogazu - 2,16 zł - podali eksperci BM Reflex.

Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują dalsze obniżki cen paliw na stacjach. Ich zdaniem jest to związane z notowaniami ropy Brent z ostatniego tygodnia, które pierwszy raz od listopada ubiegłego roku znalazły się poniżej poziomu 50 dolarów. - W połączeniu ze złotówką najmocniejszą w tym roku w relacji do dolara sytuacja na rynku naftowym daje kierowcom powody do optymizmu - zaznaczyli w opublikowanym w piątek komentarzu.

- Przełom marca i kwietnia przyniesie dalszy spadek cen na stacjach. Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych paliw wyglądają następująco: 4,52-4,65 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,38-4,50 zł/l oraz 2,14-2,21 zł/l dla autogazu - podali analitycy.

Specjaliści z e-petrol.pl poinformowali też, że amerykańskie rezerwy ropy wzrosły o prawie 5 milionów baryłek, do rekordowego poziomu 533,1 milionów w zeszłym tygodniu. Zdaniem ekspertów wysokie zapasy mają swoją przyczynę w zwyżce produkcji o ponad 8 proc. od połowy ubiegłego roku. - W tej chwili sięga ona już ponad 9,13 mln baryłek dziennie, co jest poziomem bliskim końcówce 2014 roku - podali.

d1r8are
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r8are