Trwa ładowanie...
d3glnu3

Ceny węgla energetycznego w JSW spadną w '13 w kontraktach rocznych o ok. 10 proc. (opis)

14.02. Warszawa (PAP) - Ceny węgla energetycznego w JSW mogą spaść w tym roku w kontraktach rocznych o ok. 10 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes JSW Jarosław...
Share
d3glnu3

14.02. Warszawa (PAP) - Ceny węgla energetycznego w JSW mogą spaść w tym roku w kontraktach rocznych o ok. 10 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes JSW Jarosław Zagórowski. Obecnie widoczne jest ilościowe, ale nie cenowe pobudzenie rynku w przypadku węgla koksowego.

"Ceny węgla energetycznego w tym roku spadną w kontraktach rocznych. Myślę, że o około 10 proc." - powiedział prezes na konferencji.

Dodał, że jeśli chodzi o węgiel koksowy, widoczne jest ilościowe pobudzenie rynku, ale nie cenowe.

d3glnu3

"Efekty poprawy i powolne wzrosty cen wegla (koksowego - PAP) powinniśmy widzieć w drugim kwartale i w kolejnych" - powiedział.

Prezes liczy, że wynik netto w I kw. tego roku będzie powyżej zera.

"Nie można się spodziewać znaczącego odbicia" - odpowiedział pytany, czy wynik netto w I kw. będzie wyższy niż w IV kw. 2012 r.

"Mam nadzieję, że będzie wyższy od zera" - dodał.

W listopadzie 2012 r. prezes Zagórowski zapowiadał, że spółka będzie walczyć, by zarówno w czwartym kwartale 2012 roku, jak i w pierwszym kwartale 2013 roku jej wynik netto nie był ujemny.(PAP)

pel/ morb/ jtt/

d3glnu3

Podziel się opinią

Share
d3glnu3
d3glnu3