Trwa ładowanie...
d3v7op1

Ceramika Nowa Gala wycofała się z planów inwestycyjnych w Mołdawii (opis)

...

Share
d3v7op1

21.12. Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala wycofała się z planów inwestycji na terenie Mołdawii - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka złożyła we wtorek wypowiedzenie listu intencyjnego, który dotyczył zakupu i objęcia udziałów w mołdawskiej spółce produkcyjnej.

"Decyzję podjęto, mając na uwadze niepewność dotyczącą rozwoju sytuacji gospodarczej w Europie, włączywszy w to Rumunię i Ukrainę, które miały być docelowymi rynkami sprzedaży dla nowej spółki. Ponadto planowany projekt okazał się bardziej złożony i wymagający większych nakładów inwestycyjnych niż to pierwotnie zakładano" - podała spółka.

d3v7op1

Ceramika Nowa Gala od dłuższego czasu pracowała nad transakcją kupna udziałów w firmie produkcyjnej w Mołdawii, prowadzącej zaawansowaną budowę fabryki ceramicznych płytek ściennych. Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki to ok. 3,7 mln mkw płytek rocznie. Główne rynki, na które miały trafiać płytki z powstającego zakładu, to Mołdawia, Ukraina, Rumunia i wybrane kraje bałkańskie. Docelowo Ceramika Nowa Gala i EBOiR miały posiadać ok. 75 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu. Pozostałe udziały miały zostać w rękach dotychczasowych właścicieli spółki produkcyjnej.

Na początku września przedstawiciele Ceramiki Nowa Gala informowali, że kwota potrzebna na realizację tej inwestycji to około 15 mln euro, jednak większa jej część miała być pokryta z kredytów zaciągniętych przez spółkę mołdawską.

Kilka dni temu Ceramika Nowa Gala poinformowała o planach budowy w kraju zakładu "w oparciu o innowacyjną technologię produkcji płytek ceramicznych". Na ten cel firma zależna Ceramiki otrzymała dofinansowanie w wysokości 52,8 mln zł. Inwestycja ma wzmocnić pozycję grupy Nowa Gala w segmencie premium. (PAP)

morb/ asa/

d3v7op1

Podziel się opinią

Share
d3v7op1
d3v7op1