Trwa ładowanie...
d2emy1g
d2emy1g

Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln własnych akcji

29.9.Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln swoich akcji. Papiery będą kupowane po cenie od 1 zł do 5 zł za sztukę. Spółka zakłada, że na kupno własnych...
Share
d2emy1g

29.9.Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln swoich akcji. Papiery będą kupowane po cenie od 1 zł do 5 zł za sztukę. Spółka zakłada, że na kupno własnych akcji wyda maksymalnie 18 mln zł - poinformowała Ceramika w komunikacie prasowym.

Decyzję o skupie akcji podejmie WZA zwołane na 10 października.

"Uważamy, że obecna wycena akcji nie odzwierciedla rzeczywistej wartości spółki. Ponadto, w dniu 5 października wchodzą w życie przepisy, które otworzą nam możliwość wykorzystania skupionych akcji na dowolny cel, w tym także do odsprzedaży w przyszłości przez spółkę w celu sfinansowania rozwoju firmy" - powiedział Paweł Górnicki, wiceprezes Ceramiki Nowej Gali, cytowany w komunikacie.

d2emy1g

Górnicki, w niedawnym wywiadzie udzielonym PAP mówił, iż firma planuje kolejny buy-back, aby zainwestować pieniądze do czasu, aż kurs akcji wzrośnie.

Ceramika Nowa Gala na początku czerwca zdecydowała o wykupie nie więcej niż 1,5 mln akcji własnych w celu umorzenia, za nie więcej niż 6,5 mln zł. Ten program jest obecnie realizowany. Na dzień 26 września spółka skupiła 653.136 własnych akcji po średniej cenie 3,73 zł za papier. (PAP)

pam/ ana/

d2emy1g

Podziel się opinią

Share
d2emy1g
d2emy1g