Trwa ładowanie...
d36ozrp

CERT ostrzega: ktoś się podszywa pod duży polski bank. "Stare, dobre phishingi"

CERT Polska ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod Credit Agricole. Zachęcają oni do kliknięcia w przesłany link, który prowadzi do fałszywej strony bankowości elektronicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrolujmy, kto tak naprawdę prosi nas o kliknięcie w link
Kontrolujmy, kto tak naprawdę prosi nas o kliknięcie w link (Pixabay.com)
d36ozrp

W opublikowanym w poniedziałek wpisie na Facebooku CERT Polska informuje, że obserwuje "powrót starych, dobrych phishingów na systemy bankowości elektronicznej".

CERT

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

Czujność przede wszystkim

d36ozrp

Nie ma miesiąca, żebyśmy nie pisali o oszustach, którzy rozsyłają do klientów maile czy smsy. Ich treść jest różna: czasem to informacja o zaległościach, niekiedy wiadomość o rzekomej wygranej, innym razem prośba o potwierdzenie jakichś danych. Oszustom zależy, by zachęcić klientów do kliknięcia w link i wejścia na zainfekowaną stronę internetową.

Oszuści biorą na celownik klientów dostawców przeróżnych usług. Raz to sieć sklepów z kosmetykami, innym razem telefonia komórkowa czy bank. Bronić się można tylko w ten sposób, że my, klienci, zachowamy maksimum czujności. Nie klikajmy impulsywnie w linki, które wyświetlają się w mailach, sprawdzajmy też, od kogo pochodzą wiadomości. Często już sam adres mailowy, od którego pochodzi wiadomość, brzmi po prostu dziwnie lub napisany jest błędnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36ozrp

Podziel się opinią

Share

d36ozrp

d36ozrp