Trwa ładowanie...

Wynajmował drogie apartamenty. Poprosił o pomoc. Ludzie wpłacili 10 tys. zł

Warszawski przedsiębiorca, który przed pandemią z powodzeniem podnajmował drogie apartamenty na krótkie pobyty, w pandemii poczuł się przyparty do muru i poprosił na "Zrzutce" o pomoc w utrzymaniu mieszkań. Chciał zebrać 25 tys. zł. Nie udało się, ale i tak jest zadowolony z wyniku.

Przedsiębiorca przed pandemią oferował turystom 17 mieszkań. Nie był ich właścicielem.Przedsiębiorca przed pandemią oferował turystom 17 mieszkań. Nie był ich właścicielem.
d48pza7
d48pza7

31 stycznia zakończyła się zbiórka, którą warszawski przedsiębiorca uruchomił, by zebrać pieniądze na utrzymanie swojego biznesu. Maciej Chojecki wynajmował przed pandemią 17 apartamentów, które następnie podnajmował na pobyt krótkoterminowy. W dobrych czasach przynosiło to satysfakcjonujące wynagrodzenie, lecz gdy turyści przestali przyjeżdżać do stolicy, Chojecki nie miał z czego utrzymać lokali.

zrzutka.pl

Uruchomił więc zbiórkę, mając nadzieję, że uda mu się zebrać 25 tys. zł. O zbiórce od razu zrobiło się głośno, a Chojeckiego przedstawiano w mediach jako roszczeniowego przedsiębiorcę, który przeinwestował i ma nadzieję, że ludzie pomogą mu utrzymać biznes.

"Mam wrażenie, że ta zbiórka jest na podtrzymanie tego patologicznego modelu biznesowego: wynajmowania mieszkań i podnajmowania ich na doby. Mam nadzieję, że przy okazji pandemii tego rodzaju działalność zostanie ukrócona" – komentował w grudniu Jan Mencwel ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Koronawirus w Polsce. Grożą rządowi pozwem zbiorowym. Piotr Zgorzelski stawia premierowi ultimatum

Mimo to Chojeckiego wsparło 80 osób, a na jego konto trafi 9 438 zł. Część wspierających zdecydowała się na zakup vouchera uprawniającego do noclegu.

W rozmowie ze stołeczną "Gazetą Wyborczą" przedsiębiorca przyznał, że jest zadowolony z wyniku.

d48pza7

- Ale gdyby nie początkowa narracja na wyrost, że jestem właścicielem tych mieszkań, to ta zbiórka miałaby większe szanse. Chociaż zebrana kwota też jest dla mnie sukcesem – zastrzegł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48pza7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48pza7