Chińczycy wykładają miliard złotych. Budują luksusowy hotel i apartamentowiec

Nad jeziorem Dąbie w Szczecinie powstanie wart fortunę turystyczny kompleks. Zadebiutuje w nim niemiecka sieć hoteli Maritim. Za całe przedsięwzięcie odpowiadają jednak Chińczycy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obiekty zostaną wybudowane tuż nad brzegiem jeziora
Obiekty zostaną wybudowane tuż nad brzegiem jeziora (Maritim, Fot: mat. prasowe)
WP

Kompleks Hot Spring Bay ma uczynić z brzegów jeziora Dąbie w Szczecinie turystyczno-rekreacyjny raj. Inwestycja nabiera realnych kształtów. Podczas targów ITB w Berlinie podpisano kluczową umowę między chińskim inwestorem spółką Tian Yu a niemiecką siecią hoteli Maritim.

Jak informują Niemcy, w Szczecinie powstanie 5-gwiazdkowy hotel z 458 pokojami i apartamentami. W środku na gości będzie czekać kilka restauracji, lobby bar i klub biznesowy, a także sushi bar i pub. Ponadto w obiekcie znacie się spa o powierzchni 2,6 tys. m kw. W planach jest również łącznie dwanaście sal konferencyjnych o pojemności do 1500 osób.

Zobacz także: Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

WP

Budowa hotelu ma wystartować w październiku 2018 r. Jej zakończenie planowane jest na 2021 r.

WP
Źródło: Tian Yu

Hotel będzie tylko częścią całego centrum turystyczno-rekreacyjnego, za które Chińczycy zapłacą blisko 1 mld zł. W jego skład ma wejść m.in. 17-piętrowy apartamentowiec. Kompleks ma być ogrzewany wodami termalnymi. Ciekawostką jest, że w łazienkach hotelowych obok kurków z ciepłą i zimną wodą znajdzie się trzeci kurek z wodą solankową.

Zespół obiektów uzupełniać będzie marina na 196 jachtów, która ma być gotowa jeszcze w tym roku.

WP
Polub WP Finanse
WP
WP