Trwa ładowanie...
hotel

Chińczycy wykładają miliard złotych. Budują luksusowy hotel i apartamentowiec

Nad jeziorem Dąbie w Szczecinie powstanie wart fortunę turystyczny kompleks. Zadebiutuje w nim niemiecka sieć hoteli Maritim. Za całe przedsięwzięcie odpowiadają jednak Chińczycy.

Share
Chińczycy wykładają miliard złotych. Budują luksusowy hotel i apartamentowiec
Źródło: Maritim, Fot: mat. prasowe
d3dcnos

Kompleks Hot Spring Bay ma uczynić z brzegów jeziora Dąbie w Szczecinie turystyczno-rekreacyjny raj. Inwestycja nabiera realnych kształtów. Podczas targów ITB w Berlinie podpisano kluczową umowę między chińskim inwestorem spółką Tian Yu a niemiecką siecią hoteli Maritim.

Jak informują Niemcy, w Szczecinie powstanie 5-gwiazdkowy hotel z 458 pokojami i apartamentami. W środku na gości będzie czekać kilka restauracji, lobby bar i klub biznesowy, a także sushi bar i pub. Ponadto w obiekcie znacie się spa o powierzchni 2,6 tys. m kw. W planach jest również łącznie dwanaście sal konferencyjnych o pojemności do 1500 osób.

Zobacz także: Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

Budowa hotelu ma wystartować w październiku 2018 r. Jej zakończenie planowane jest na 2021 r.

Źródło: Tian Yu

Hotel będzie tylko częścią całego centrum turystyczno-rekreacyjnego, za które Chińczycy zapłacą blisko 1 mld zł. W jego skład ma wejść m.in. 17-piętrowy apartamentowiec. Kompleks ma być ogrzewany wodami termalnymi. Ciekawostką jest, że w łazienkach hotelowych obok kurków z ciepłą i zimną wodą znajdzie się trzeci kurek z wodą solankową.

Zespół obiektów uzupełniać będzie marina na 196 jachtów, która ma być gotowa jeszcze w tym roku.

d3dcnos

Podziel się opinią

Share
d3dcnos
d3dcnos