Trwa ładowanie...
d3hnajf

Chińczycy zainteresowani inwestycjami w Polsce

W Pekinie zakończyło się polsko-chińskie forum inwestycyjne, podczas którego zachęcano firmy z Chin do wejścia na rynek w naszym kraju. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreśla, że zainteresowanie seminarium wśród chińskich firm było ogromne.

d3hnajf
d3hnajf

W Pekinie zakończyło się forum inwestycyjne, podczas którego zachęcano firmy z Państwa Środka do wejścia na polski rynek. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreśla, że zainteresowanie seminarium wśród chińskich firm było ogromne.

Do hotelu Pekin, gdzie odbyło się forum, przybyło ponad stu przedstawicieli chińskich przedsiębiorstw i konsorcjów. Jednak do tej pory żadna z chińskich firm nie wygrała w Polsce przetargu na budowę dużych obiektów infrastrukturalnych.

Minister Grabarczyk zapowiada, że w najbliższym czasie w Polsce zostanie ogłoszonych wiele nowych przetargów, do których przystąpią firmy z Chin.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że zakończono już większość przetargów na budowę obiektów infrastrukturalnych przed EURO 2012. Wyraził jednak przekonanie, że chińskie firmy wezmą udział w kolejnych przetargach, szczególnie związanych z modernizacją dróg i kolei.

d3hnajf

W Pekinie ogłoszono plany powołania spółki joint-venture pomiędzy PKP Cargo i partnerem chińskim, która ma zajmować się naprawą i budową wagonów. Szansą na polsko-chińską współpracę w przyszłości - w opinii ministra Grabarczyka - mogłaby się stać spedycja kolejowa towarów z Azji do Europy.

W ubiegłym roku polsko-chińska wymiana handlowa wyniosła 12 miliardów euro. Wciąż jednak o wiele więcej importujemy z Chin. Ujemny bilans handlowy utrzymał się na poziomie 10 miliardów euro.

d3hnajf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hnajf