Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Chińska Chunxing Group otworzyła prototypownię w Gdańsku

Warszawa, 04.07.2016 (ISBnews) - Chiński producent komponentów aluminiowych Chunxing Group otworzył w Gdańsku prototypownię. Firma nie wyklucza, że zrealizuje w Gdańsku kolejne inwestycje, podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Share
dr6qtuv

"Nowy zakład w Gdańsku ma zoptymalizować obsługę magazynowo-logistyczną dla europejskich klientów oraz dostarczać prototypy w możliwie najkrótszym czasie. Obecnie zatrudnionych jest pięciu specjalistów w dziedzinie obsługi maszyn CNC, logistyki i magazynowania, kontroli jakości oraz zarządzania projektami i działaniami rozwojowym. Do końca roku planujemy zwiększanie zatrudnienia, bazując na specjalistach z regionu" - powiedział dyrektor zarządzający Chunxing w Polsce Sebastian Czuryło, cytowany w komunikacie.

Pierwsza faza projektu w Gdańsku została praktycznie zakończona. Założeniem strategicznym firmy jest budowa w Europie dużego zakładu produkcyjnego, co nastąpi w przeciągu 3-4 lat. Gdańsk będzie naturalnie jednym z pierwszych miejsc branych pod uwagę. Udana realizacja pierwszej fazy projektu przemawia na korzyść regionu przy podjęciu ostatecznej decyzji, poinformował szef sprzedaży i marketingu na Europę, odpowiedzialny za koordynację rozwoju Chunxing w Polsce Steve Sun.

Według Suna, o lokalizacji zakładu w Gdańsku zdecydowało położenie geograficzne, klimat inwestycyjny oraz dostęp do lokalnych zasobów ludzkich.

dr6qtuv

"Ze względu na bliskość naszych kluczowych partnerów z Europy Zachodniej, Europa Środkowo-Wschodnia jest niezwykle dogodnym miejscem do realizacji inwestycji. Ponadto port w Gdańsku, posiadający bezpośrednie połączenia morskie z Chinami oraz dogodne połączenia drogowe stanowi przewagę konkurencyjną względem innych regionów. Trójmiasto oferuje również dostęp do wykwalifikowanych pracowników" - wyjaśnił.

"Do tej pory chińskie inwestycje realizowane w Polsce opierały się głównie na fuzjach i przejęciach. Wiedzieliśmy więc, że Chiny są zainteresowane Polską, ale nie osiągaliśmy z tego wymiernych korzyści. Chunxing takie oferuje - to miejsca pracy, których liczba będzie rosła wraz z planowanym rozwojem inwestycji" - skomentował Bartłomiej Pawlak - prezes PAIiIZ, która była zaangażowana w projekt na początkowym etapie.

Suzhou Chunxing Precision Mechanical jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie w Shenzhen. Głównymi produktami firmy są komponenty aluminiowe przeznaczone dla firm z sektora telekomunikacyjnego, motoryzacyjnego i medycznego. Specjalizacja Chunxing obejmuje odlewy wysokociśnieniowe, precyzyjną obróbkę mechaniczną, obróbkę plastyczną oraz formowanie wtryskowe. Spółka dostarcza swoje produkty do takich firm jak NSN, Flex, Samsung, ABB, Philips i Schneider. Chunxing posiada ponad 300 tys. m2 powierzchni produkcyjnej na całym świecie - w Indiach, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz zatrudnia ponad 5000 pracowników.

(ISBnews)

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv