Trwa ładowanie...
d24sc4j

Chiny chcą współpracy z UE przy reformie systemu finansów

Premier Chin Wen Jiabao oświadczył, że jest gotów poczynić "wspólne wysiłki" z Unią Europejską, by zreformować światowy system finansowy, wzmocnić nad nim kontrolę i pokonać kryzys.

Share
d24sc4j

-Uważam, że możemy wspólnym wysiłkiem wraz z UE przystąpić do reformy systemu finansowego i wzmocnić kontrolę nad tym systemem - oświadczył Wen podczas rozpoczynającej jego podróż po Europie wizyty w Atenach.

- Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy przezwyciężyć obecne trudności i wzmocnić relacje europejsko-chińskie - podkreślił Wen.

Grecja to pierwszy etap siedmiodniowej podróży Wena po Europie. W poniedziałek uda się do Brukseli, gdzie 4 i 5 października będzie uczestniczył szczycie Azja-Europa, a 6 października weźmie udział w szczycie UE-Chiny.

Oprócz tego szefowie państw i rządów najbogatszych państw świata należących do G20 spotkają się w Korei Płd. na początku listopada. Spotkanie to może być dla nich okazją do rozmów na temat reformy międzynarodowego systemu finansowego.

- Ręka w rękę UE i Chin mogą wzmocnić współpracę, by stawić czoło kryzysowi - przekonywał Wen.

W wydanym wspólnie z premierem Grecji Jeorjosem Papandreu oświadczeniu obaj przywódcy napisali, że narody świata powinny koordynować swoją politykę gospodarcza, by światowy ożywienie gospodarcze mogło znaleźć odpowiednie oparcie.

d24sc4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24sc4j