Trwa ładowanie...
d409aiq

Ciąg dalszy wzrostów w Azji - poranny komentarz giełdowy

W Azji w dalszym ciągu utrzymują się dobre nastroje po cięciu stóp procentowych przez PBOC, co przekłada się na wzrosty chińskich giełd czwarty dzień z rzędu. Europa korzystając z "byczego" nastawienia w Azji otworzyła się wyraźnie ponad kreską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciąg dalszy wzrostów w Azji - poranny komentarz giełdowy
(AFP, Fot: MARK RALSTON)
d409aiq

Na koniec sesji azjatyckiej chińskie indeksy wiodą prym rosnąc sporo ponad 1%. Chińskie jak i reszta azjatyckich indeksów kontynuują swój rajd rozpoczęty po decyzji Ludowego Banku Chin o cięciu stóp procentowych. Wśród tamtejszych inwestorów musi się nawet, że może dojść do kolejnego cięcia stóp procentowych, aby wspomóc spowalniająca gospodarkę. W Chinach mówi się również, że kolejna obniżka stóp może wywołać duży odpływ depozytów korporacji z chińskich banków, co mogłoby się przełożyć na większe inwestycje ze strony chińskich firm. Najlepiej w Chinach radził sobie dzisiaj sektor finansowy, w szczególności banki PetroChina, Agbank oraz Bank of Chaina. Hang Seng chińskich spółek urósł dzisiaj o 2,49%, a Shanghai Composite o 1,43%. Sam indeks znalazł się na najwyższym poziomie od 39 miesięcy.

W Europie również utrzymuje się pro-wzrostowe nastawienie. Tutejsze giełdy zyskują również czwarty dzień z rzędu, dzisiaj głównie dzięki producentom surowców oraz spółkom z sektora finansowego. W Europie wzrastają również oczekiwania wobec kolejnych ruchów ze strony Europejskiego Banku Centralnego, którego posiedzenie odbędzie się już 4 grudnia. Część dużych instytucji uważa, że program skupu aktywów może być rozszerzony już w grudniu. W tym przypadku może jednak dojść tylko do rozszerzenia o skup obligacji korporacyjnych, gdyż EBC dopiero co rozpoczął skupowanie ABSów. Na godzinę 09:45 CAC 40CAC 40 (Zobacz notowania indeksu ») rósł o 0,18%, DAXDAX (Zobacz notowania indeksu ») o 0,58%, FTSE 100FTSE 100 (Zobacz notowania indeksu »): o 0,38%, a WIG 20 o 0,40%.

Dział Analiz XTB

d409aiq

Podziel się opinią

Share
d409aiq
d409aiq