Trwa ładowanie...
d3r7u3x

Ciech może podnieść kapitał o nie więcej niż 23 mln akcji

29.09. Warszawa (PAP) - Grupa Ciech może podnieść kapitał o nie więcej niż 23 mln akcji, jeśli podczas październikowego walnego zgromadzenia akcjonariusze zdecydują się na taki...
Share
d3r7u3x

29.09. Warszawa (PAP) - Grupa Ciech może podnieść kapitał o nie więcej niż 23 mln akcji, jeśli podczas październikowego walnego zgromadzenia akcjonariusze zdecydują się na taki wariant - podała spółka w środowym komunikacie.

Zarząd na walnym zaproponuje akcjonariuszom warianty obejmujące emisję akcji z prawem poboru i emisję obligacji zamiennych na akcje.

"Pierwsze rozwiązanie zakłada podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nie więcej niż 23 milionów akcji z zachowaniem prawa poboru. Drugi wariant przedstawiony akcjonariuszom, zakłada emisję nie więcej niż 25 tysięcy obligacji zamiennych na akcje, o maksymalnej łącznej wartości nominalnej 250 milionów złotych. Rozwiązanie to, wiązałoby się z warunkowym podniesieniem kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nie więcej niż 11 milionów akcji zwykłych" - napisano w komunikacie.

Zarząd Ciechu zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki na 28 października.(PAP)

pif/ jtt/

d3r7u3x

Podziel się opinią

Share
d3r7u3x
d3r7u3x