Trwa ładowanie...
d4l4hop
d4l4hop

Ciech Soda Romania wstrzymał produkcję sody, postój wykorzysta na remont

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) - Ciech Soda Romania (CSR), spółka zależna Ciech,  z powodów technologicznych wstrzymała produkcję sody, podał Ciech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l4hop

Jak podano, decyzja zapadła w wyniku ograniczania dostaw pary technologicznej przez głównego dostawcę pary S.C. CET Govora S.A. w Rumunii w upadłości układowej (CET). Spółka CSR wykorzysta wymuszony postój w celu wykonania remontów i konserwacji urządzeń.

?Przed właściwym sądem w Rumunii toczy się postępowanie zmierzające do uznania za bezskuteczne wypowiedzenia umowy dostaw pary. Równolegle prowadzone są rozmowy z nadzorcą sądowym CET dotyczące uzgodnienia nowych warunków umowy dostaw pary" - czytamy w komunikacie.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d4l4hop

Podziel się opinią

Share
d4l4hop
d4l4hop