Trwa ładowanie...
d4kvbp9

Ciech sprzedał obligacje o wartości 320 mln zł

28.11. Warszawa (PAP) - Ciech sprzedał obligacje o wartości 320 mln zł, a inwestorzy w trakcie procesu book buildingu złożyli zapisy na łączną kwotę ponad 370 mln zł. Większość...

Share
d4kvbp9

28.11. Warszawa (PAP) - Ciech sprzedał obligacje o wartości 320 mln zł, a inwestorzy w trakcie procesu book buildingu złożyli zapisy na łączną kwotę ponad 370 mln zł. Większość papierów została objęta przez fundusze emerytalne i inwestycyjne - podał w komunikacie prasowym Espirito Santo Investment Bank (BESI), który był organizatorem i agentem emisji na rynku polskim korporacyjnych papierów Ciechu.

Niewiele ponad jedną czwartą objęły banki, a ok. 16 proc. trafiło do innych inwestorów.

Emisja obligacji denominowanych w złotych z terminem zapadalności w grudniu 2017 r. została przeprowadzona w formie oferty niepublicznej.

Pozyskane w wyniku emisji środki będą przeznaczone na refinansowanie zadłużenia Ciech. Tym samym spółka ma szansę zakończyć z powodzeniem proces restrukturyzacji swoich zobowiązań.

W związku z emisją agencja Standard&Poor's Rating Services nadała spółce rating B, z perspektywą stabilną, a Moody's Investors Service rating B2, także z perspektywą stabilną.

Jednocześnie z obligacjami w złotych Ciech wyemitował również obligacje zagraniczne o wartości 245 mln euro.(PAP)

bas/ jtt/

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9