Trwa ładowanie...
d3ll36a

Ciechanów/ Węzeł przesiadkowy i hala targowa za ponad 10,8 mln zł

Za ponad 10,8 mln zł w Ciechanowie (Mazowieckie) powstanie węzeł przesiadkowy z parkingiem "park and ride" na ponad 200 miejsc oraz hala targowa wraz z sezonowym targowiskiem. To jedna z największych inwestycji miejskich - poinformował tamtejszy urząd miasta.

Share
d3ll36a

Całe przedsięwzięcie, obejmujące także przebudowę placu przed ciechanowskim dworcem kolejowym, zrealizuje etapami spółka IDS-BUD z Warszawy, wybrana w przetargu spośród pięciu podmiotów.

Jako pierwsze rozpoczną się prace związane z budową hali targowej i targowiska miejskiego. Zgodnie z harmonogramem, roboty budowlane ruszą w maju, a planowany termin ich zakończenia to listopad. Z kolei budowa węzła przesiadkowego ma rozpocząć się w czerwcu, a zagospodarowanie placu przed dworcem kolejowym - w lipcu. W tym przypadku roboty potrwają też dłużej - termin ich zakończenia przewidywany jest na koniec kwietnia 2018 r.

"To kompleksowa inwestycja w jednym ze strategicznych punktów miasta" - powiedział m.in. prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, cytowany w komunikacie urzędu miasta.

"Otoczenie dworca stanie się wizytówką miasta, całkowicie zmieni swoje oblicze. Przestrzeń stanie się spójna, utrzymana zostanie w podobnej stylistyce, będzie bezpiecznie, komfortowo, estetycznie i nowocześnie" - zaznaczył.

d3ll36a

Zgodnie z planem, przed dworcem kolejowym powstanie skwer z fontanną. Przebudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Pojawi się też oświetlenie. W miejscu obecnego bazaru wzniesiona zostanie hala targowa o powierzchni użytkowej ponad 2,1 metrów kw. Powstanie też targowisko okresowe, gdzie zamontowane zostaną wiaty handlowe o powierzchni zabudowy 900 metrów kw.

W ramach centrum "park and ride" wybudowanych zostanie ponad 200 miejsc parkingowych, w tym 13 dla osób niepełnosprawnych. Powstaną też nowe jezdnie, chodniki, ścieżka rowerowa oraz 40 stanowisk dla rowerów. Planowanych jest również pięć zatok autobusowych oraz miejsca na postój taksówek. Ta część inwestycji ubiega się o wsparcie unijne - miasto złożyło już wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20.

d3ll36a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll36a
d3ll36a