Cinema City przeznaczy środki z Cineworld na inwestycje, w tym Park of Poland
10.01. Warszawa (PAP) - Cinema City przeznaczy gotówkę, jaka zostanie w spółce po transakcji połączenia działalności kinowej z Cineworld, na inwestycje. W pierwszej kolejności...
10.01. Warszawa (PAP) - Cinema City przeznaczy gotówkę, jaka zostanie w spółce po transakcji połączenia działalności kinowej z Cineworld, na inwestycje. W pierwszej kolejności będzie to projekt Park of Poland. Szczegóły I etapu tej inwestycji spółka może podać w połowie 2014 r.
Cinema City i Cineworld poinformowały w piątek o zamiarze połączenia ich działalności kinowych. Po zamknięciu transakcji, planowanym na marzec 2014 r., Cineworld kupi całą działalność kinową Cinema City za kwotę ok. 503 mln GBP, która zostanie wypłacona w gotówce i w akcjach.
Cinema City szacuje, że po spłacie zadłużenia stan gotówki wyniesie ok. 130 mln euro.
"Gotówka, która pozostanie w Cinema City będzie wykorzystana do finansowania rozwoju kolejnych projektów. Pierwszym konkretnym projektem jest Park of Poland. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przedstawić nasze plany dotyczące pierwszego etapu tej inwestycji w połowie roku" - poinformował PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International.
Cinema City nadal będzie notowane na warszawskiej giełdzie i będzie prowadzić działalność w segmencie nieruchomości, na którą składają się aktywa w Bułgarii, udziały w spółce Ronson oraz projekt parku rozrywki, Park of Poland, w podwarszawskim Mszczonowie.
"W przyszłości możemy także rozważyć zaangażowanie w inne projekty rozrywkowe i nieruchomościowe, które mogą przynieść wartość dla naszych akcjonariuszy" - powiedział Cohen.
"Widzimy oznaki ożywienia w sektorze nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał.
Cohen poinformował, że Cinema City, które dotąd nie dzieliło się zyskiem z akcjonariuszami, nie planuje na razie zmieniać swojej polityki dywidendowej.
Pytany o plany dalszego rozwoju Cineworld, przedstawiciel Cinema City odpowiedział: "Przede wszystkim, najpierw musimy zamknąć transakcję, co jest spodziewane w marcu. Zarządy Cinema City oraz Cineworld będą razem pracować, aby stworzyć właściwy plan dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że rozwój w Polsce będzie częścią tego planu".
Z chwilą finalizacji połączenia, obecny dyrektor generalny Cinema City, Moshe (Mooky) Greidinger, oraz obecny dyrektor finansowy, Israel Greidinger, zasiądą w radzie dyrektorów Cineworld jako, odpowiednio, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny.
Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, a także zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych oraz uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.
Po realizacji transakcji połączenia powstanie sieć mająca 201 kin i 1.852 ekrany.
Cinema City jest operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Cineworld to brytyjska sieć kinowa. (PAP)
jow/ pr/