Trwa ładowanie...
delbs0b

CIR: premier powołał pełnomocnika do walki z biurokracją (komunikat)

...

Share
delbs0b

31.08. Warszawa - CIR informuje:

Dziś premier powołał Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Ograniczania Biurokracji. Jego zadaniem jest znoszenie barier administracyjnych w życiu publicznym. Funkcję tą objął Adam Jasser.

Do głównych kompetencji pełnomocnika należy koordynacja działań rządu mających na celu likwidację zbędnych przepisów oraz zwalczanie utrudnień prawnych, jakie codziennie napotykają obywatele i przedsiębiorcy.

Pełnomocnik jest odpowiedzialny za monitorowanie działań rządu i wspieranie inicjatyw mających na celu walkę z nadmiernymi regulacjami w życiu publicznym. W jego gestii leży przegląd dokumentów i projektów aktów prawnych, nad którymi pracuje rząd, a następnie wybór propozycji priorytetowych z punktu widzenia zmniejszania biurokracji. Pełnomocnik może również udzielać rekomendacji co do trybu prac nad tymi projektami.

delbs0b

W celu skutecznej realizacji swoich obowiązków, pełnomocnik współpracuje z rządem, Sejmem, a także organizacjami pozarządowymi.

Pełnomocnik do Spraw Ograniczania Biurokracji jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów. Ustanowiony został zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

delbs0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
delbs0b
delbs0b