Trwa ładowanie...
d3fsd02

CIR: premier Tusk w Berlinie na konferencji promującej zatrudnienie ludzi młodych (komunikat)

...

d3fsd02
d3fsd02

02.07. Warszawa - CIR informuje:

Jutro w Berlinie premier Tusk weźmie udział w konferencji poświęconej wymianie doświadczeń i dobrych praktyk dot. zwalczania bezrobocia wśród ludzi młodych.

Na spotkaniu będzie przyjęty dokument Actions to foster youth employment in the Member States. Dokument koncentruje się wokół m.in. kwestii promowania wejścia na rynek pracy, czasowych dopłat do pensji, pożyczek na preferencyjnych warunkach, staży w przedsiębiorstwach, pomocy w samozatrudnieniu czy programów wspierających rozpoczęcie kariery zawodowej.

Po zeszłotygodniowym szczycie unijnym premier poinformował, że Polska otrzyma w latach 2014 i 2015 ok. 2 mld zł na walkę z bezrobociem wśród młodych oraz dodatkowe środki na ten cel w 2016 roku. Jak ocenił, środki te to dla Polski "konkretne wzmocnienie". Dodał także, że rząd już przygotowuje konkretne programy na wykorzystanie tych środków. Według statystyk w 27 krajach UE bez pracy jest 5,6 miliona młodych ludzi.

d3fsd02

W spotkaniu w Berlinie wezmą udział kanclerz Niemiec, prezydent Francji, prezydent Litwy, premierzy Hiszpanii, Holandii, Włoch, Austrii, Grecji i Danii oraz przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d3fsd02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fsd02