Trwa ładowanie...
diihc8i

CIR: premier z wizytą w Zambii (komunikat)

...

Share
diihc8i

19.10. Warszawa - CIR informuje:

W Zambii premier Donald Tusk spotka się m.in. z prezydentem Michaelem Satą oraz ministrem handlu Feliksem Mutati. Szef rządu weźmie udział w Forum Gospodarczym w stolicy tego kraju, Lusace.

Zambia ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek globalnych. W latach 2005 - 2012 PKB Zambii wzrastał w tempie ok. 6-7 proc. rocznie. Jest również państwem o jednej z najniższych stóp podatkowych w Afryce Subsaharyjskiej. Eksport Zambii w 2012 roku podwoił się w stosunku do poziomu odnotowanego w roku 2009. Eksport polskich firm był 7-krotnie większy w 2012 w porównaniu do roku 2008 i wyniósł 6 mln USD. Wolumen eksportu w 2012 w stosunku do roku 2011 podwoił się. Strona zambijska jest zainteresowana m.in. rozwojem współpracy wojskowej i edukacyjnej.

Szef polskiego rządu odwiedzi także najstarszą polską misję w Kasisi- dom dziecka prowadzony przez polskie siostry zakonne. To największa tego typu placówka w Zambii. W Zambii przebywa ponad 100 polskich misjonarzy i sióstr zakonnych.

diihc8i

Donald Tusk spotka się również z zambijskimi absolwentami uczelni w Polsce.

Premier weźmie także udział w otwarciu wystawy poświęconej ks. kard. Adamowi Kozłowieckiemu, który ponad 60 lat poświęcił Zambii jako misjonarz. Pochowano go w katedrze w Lusace.

Go Africa!

Na kontynencie afrykańskim szczególnie ważne jest budowanie relacji gospodarczych w oparciu o poparcie polityczne. Polski rząd podchodzi strategicznie do ekspansji gospodarczej na rynki afrykańskie. Realizowany jest program "Go Africa!", który ma na celu ułatwienie rozwijanie relacji gospodarczych oraz promowanie eksportu naszych produktów.

diihc8i

Premierowi Tuskowi towarzyszy w wizycie kilkudziesięciu przedstawicieli polskiego biznesu. Reprezentują oni branżę wydobywczą, transportową, obronną, meblarską, budowlaną i inne. Dzięki politycznej obecności na najwyższym szczeblu polscy przedsiębiorcy będą mieli szersze możliwości nawiązywania współpracy zarówno na forach biznesowych, jak i w kontaktach bilateralnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

diihc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diihc8i
diihc8i