Trwa ładowanie...
d1x7m2x

CLI wzrósł w marcu o 1 pkt do 102,2 pkt - OECD

10.05. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Composite Leading Indicator (CLI) dla Polski wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 1 pkt do poziomu 102,2 pkt - podała w poniedziałek...

d1x7m2x
d1x7m2x

10.05. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Composite Leading Indicator (CLI) dla Polski wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 1 pkt do poziomu 102,2 pkt - podała w poniedziałek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Z danych opublikowanych w maju wynika, że w marcu wskaźnik dla Polski wyniósł 102,2 pkt, w porównaniu z 101,2 pkt w lutym 2010 r.

Jak informuje OECD na stronie internetowej, rosnący CLI o wartości powyżej 100 oznacza ekspansję gospodarki, spadające CLI powyżej poziomu 100 oznacza spadek koniunktury, CLI w trendzie spadkowym i poniżej 100 oznacza spowolnienie, zaś rosnące CLI będące poniżej poziomu 100 oznacza ożywienie (odbudowę) gospodarcze. CLI wyprzedza cykle biznesowe, zamiarem OECD jest, by przesunięcie wynosiło 6-9 miesięcy.

Composide Leading Indicator jest wskaźnikiem przygotowywanym przez OECD. Ma on służyć do wczesnego wskazywania punktów zwrotnych w cyklu biznesowym w danym kraju, jednak, jak zastrzega OECD, nie do prognoz kwantytatywnych. OECD wybiera kluczowe składniki wskaźnika osobno dla każdego z państw. W przypadku Polski brane pod uwagę są: realny efektywny kurs walutowy, stopa WIBOR 3M, a także podawane przez GUS dynamika produkcji przemysłowej, liczba ofert pracy oraz dynamika produkcji węgla. (PAP)

map/ asa/

d1x7m2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7m2x