Trwa ładowanie...

Co dalej z "Sylwestrem Marzeń"? Czasu na decyzję coraz mniej

Zabawa sylwestrowa już za niecałe dwa miesiące. Tysiące Polaków planuje spędzić wolne dni świąteczno-noworoczne pod Tatrami i zastanawia się zapewne, czy po wyborach parlamentarnych "Sylwester Marzeń" zniknie?

"Sylwester Marzeń" w Zakopanem stał już się tradycją"Sylwester Marzeń" w Zakopanem stał już się tradycjąŹródło: East News, fot: Artur Barbarowski
dyb41po
dyb41po

Do tej pory Telewizja Polska milczała w sprawie "Sylwestra Marzeń". Szefostwo stacji, jak wynikało z nieoficjalnych doniesień, miało podjąć decyzję po wyborach. Media zaczęły rozpisywać się na temat odwołania słynnej imprezy w Zakopanem. Wygląda na to, że TVP jednak przygotowuje się do plenerowej imprezy sylwestrowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polska zapłaci kary za "lex Tusk"? "To nie rozwiąże sprawy"

Sylwester w Zakopanem. Czy zabawa organizowana przez Telewizję Polską się odbędzie?

Fani Sylwestra Marzeń z Dwójką zastanawiają się, jak będzie wyglądała impreza sylwestrowa w roku 2023.

dyb41po

TVP wciąż nie ma konkretów, a całe wydarzenie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jednak z oficjalnych komunikatów stacji wynika, że koncert się odbędzie, lecz nie wiadomo, czy w Zakopanem.

W dokumentach przetargowych pojawia się bowiem zapis, sugerujący, że nie jest to jedyna lokalizacja, jaka wchodzi w grę. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, TVP ogłosiła przetarg związany z nagłośnieniem "Sylwestra marzeń z Dwójką".

"Informujemy o wszczęciu postępowania zakupowego, którego przedmiotem jest: Usługa sceno-techniczna zakładająca uzyskanie pożądanego przez TVP zamysłu dźwiękowego realizatora z wykorzystaniem sprzętu własnego Zleceniobiorcy (nagłośnienie) z transportem, ubezpieczeniem i obsługą do audycji "Sylwester Marzeń z Dwójką 2023/2024" - podała TVP na stronie z przetargami.

"Zamawiający jako najkorzystniejszą ofertę wybierze ofertę kontrahenta, który zaoferuje najniższą cenę netto za realizację przedmiotu zamówienia. Zaoferowana cena musi zawierać wszystkie koszty niezbędne do prawidłowego zrealizowania zamówienia" - podaje TVP w dokumentach przetargowych.

dyb41po

Pod koniec października Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępca burmistrza Zakopanego, mówiła Plejadzie, że sprawa wciąż nie jest przesądzona.

Rozmowy trwają. Jeżeli tylko będą jakieś konkretne informacje, to na pewno udostępnimy je mediom. Natomiast na dzisiaj żadne dokumenty nie są podpisane, więc dopóki one nie będą sformalizowane, to niestety nie mam nic do przekazania - przekazała w rozmowie z serwisem.

NIK zarzuca TVP niegospodarność

Przypomnijmy, że do ubiegłorocznej edycji imprezy zarzuty miała Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy ocenili, że działania nadawcy w celu zapewnienia sobie rozpoznawalnej gwiazdy na koncercie sylwestrowym były "nierzetelne, niecelowe i niegospodarne". W ostatniej chwili Mel C zastąpił zespół Black Eyed Peas, a jego wynagrodzenie było dziewięciokrotnie wyższe od tego, które miała otrzymać pierwotna gwiazda imprezy.

dyb41po

"Nieprawidłowe były działania Telewizji Polskiej SA związane z pozyskaniem zagranicznego artysty na koncert Sylwester Marzeń z Dwójką 2022/2023, któremu nadto wypłacono pełną kwotę wynagrodzenia na dziewięć dni przed realizacją usługi, co było niezgodne z odpowiednią uchwałą zarządu" – podawał NIK.

Tak się zarabia w TVP

10 najlepiej zarabiających pracowników TVP w 2022 roku zarobiło łącznie 9 mln zł, a odpowiadający za "Wiadomości" Jarosław Olechowski przez trzy lata zarobił ponad 3,5 mln złotych - wynika z raportu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli. Najwyższa Izba Kontroli od listopada 2022 roku badała, jak telewizja publiczna wydaje publiczne pieniądze. Co ważne TVP utrzymuje się nie tylko z wpływów z abonamentu, ale także z wpływów z budżetu państwa, które otrzymuje w ramach "rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe". Łącznie w latach 2017-2022 TVP SA otrzymała rekompensaty z budżetu państwa w kwocie 7,2 mld zł, a w 2023 r. 2,3 mld zł.

dyb41po

Naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności stwierdziła w wydatkach Telewizji Polskiej SA Najwyższa Izba Kontroli.

Najwyższe średnie miesięczne wynagrodzenia - jak pisze NIK - uzyskiwali dyrektorzy i ich zastępcy. W 2020 roku było to średnio 23 tys. zł (w przedziale od 11 tys. do 64 tys. zł), w 2021 roku - średnio 24,5 tys. zł (od 13 tys. zł do 69,5 tys. zł), a w 2022 roku - średnio 26,3 tys. zł (od 13,4 tys. zł do 55,7 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyb41po
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyb41po