Trwa ładowanie...
d46gwc7

Colian nie wyklucza 1 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2014

10.01. Warszawa (PAP) - Colian nie wyklucza, że po przejęciu FC Solidarność, skonsolidowane obroty grupy mogą sięgnąć w 2014 roku 1 mld zł - wynika z wypowiedzi Jana Kolańskiego,...

Share
d46gwc7

10.01. Warszawa (PAP) - Colian nie wyklucza, że po przejęciu FC Solidarność, skonsolidowane obroty grupy mogą sięgnąć w 2014 roku 1 mld zł - wynika z wypowiedzi Jana Kolańskiego, prezesa Coliana. Grupa chce się skupić na produkcji własnych brandów i ich eksporcie.

Pytany przez dziennikarzy, kiedy grupa Colian ma szansę osiągnąć 1 mld zł obrotów, Kolański odpowiedział: "jest to przedsięwzięcie, którego możemy się podjąć w 2014 r. Będzie to jednak zależało od tempa konsolidacji Solidarności".

Prezes poinformował, że celem będzie zwiększenie sprzedaży Solidarności, głównie poprzez wzrost eksportu.

"Jeśli zwiększymy sprzedaż, to automatycznie zmniejszymy koszty, patrząc procentowo. Najłatwiejszy sposób, to wzrost sprzedaży eksportowej. Będziemy się skupiali na rynkach zagranicznych, na których są już obecne Colian i Solidarność. Chodzi raczej o +wymienienie się+ odbiorcami. Nie wszystkie rynki się pokrywają. Widzimy tutaj duży potencjał do wzrostu" - skomentował.

d46gwc7

Dodał, że grupa skoncentruje się na produkcji oraz eksporcie produktów pod własnymi brandami.

Kolański podał, że Solidarność wykorzystuje obecnie ok. 60 proc. swoich mocy produkcyjnych, podczas, gdy główne linie produkcyjne Coliana pracują na 70-80 proc. swoich możliwości. W przypadku mniejszych linii wykorzystanie mocy w Colianie jest niższe.

Prezes nie chciał się wypowiadać na temat oczekiwanych wyników Coliana i Solidarności w 2013 r. Nie chciał również zdradzić, jakich rezultatów można spodziewać się po grupie Colian w 2012 r. Powiedział jedynie, że obie spółki są w dobrej kondycji finansowej.

Pytany o wypłatę dywidendy z ubiegłorocznego zysku, odpowiedział: "na ten moment nie planujemy zmiany polityki dywidendowej. Będziemy rekomendować, by nie wypłacać dywidendy za 2012 r., zwłaszcza ze względu na planowane przejęcie".

d46gwc7

Colian poinformował we wtorek, 8 stycznia, że podpisał przedwstępną umowę kupna pakietu kontrolnego (77,4 proc.) Firmy Cukierniczej "Solidarność" od Spółdzielni Pracy Przemysłu Spożywczego za 162,6 mln zł. Zobowiązał się też do kupna pozostałych udziałów od osób fizycznych. Łączna wartość transakcji kupna 100 proc. akcji FC Solidarność to maksymalnie 210 mln zł.

"Poza Spółdzielnią Pracy Przemysłu Spożywczego udziały tej spółki posiada ponad 280 osób fizycznych. Nie zakładamy, że skupimy wszystkie udziały. Nasz cel to 80 proc. i powinniśmy go bez problemów zrealizować" - skomentował Kolański.

jow/ ana/

d46gwc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46gwc7
d46gwc7