Trwa ładowanie...
di8jva5

Comarch na razie nie planuje przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Comarch SuB

08.09. Warszawa (PAP) - Comarch, którego spółka zależna zwiększyła zaangażowanie w Comarch Software und Beratung AG (Comarch SuB) do 92,32 proc. na razie nie planuje ogłoszenia...

Share
di8jva5

08.09. Warszawa (PAP) - Comarch, którego spółka zależna zwiększyła zaangażowanie w Comarch Software und Beratung AG (Comarch SuB) do 92,32 proc. na razie nie planuje ogłoszenia przymusowego wykupu akcjonariuszy tej spółki, ani połączenia Comarch AG z Comarch SuB. W przyszłości możliwe są jednak wszystkie scenariusze - poinformował PAP Konrad Tarański, wiceprezes Comarchu.

"Mamy ponad 92 proc. i na razie nie jest możliwe ogłoszenie przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych. Przy obecnych cenach możemy nie znaleźć chętnego do sprzedaży akcji, aby zwiększyć zaangażowanie powyżej 95 proc. Myślę, że do końca roku nie należy spodziewać się zmiany tej sytuacji" - powiedział PAP Tarański.

"W obecnej chwili nie rozważamy także połączenia naszych niemieckich spółek, teraz koncentrujemy się nad dalszą restrukturyzacją spółki Comarch SuB. Chcemy, aby przyszły rok zakończyła ona z pozytywnym wynikiem EBITDA" - dodał.

Comarch AG zwiększył zaangażowanie w Comarch SuB do 92,32 proc. głosów. Zwiększenie zaangażowania nastąpiło w rezultacie zakończenia subskrypcji na akcje Comarch SuB, w wyniku której Comarch AG kupił 3.988.288 akcji Comarch SuB za łączną kwotę 6,78 mln euro.

di8jva5

W czerwcu walne Comarch SuB uchwaliło obniżenie kapitału w stosunku 3:1 z 6,48 mln euro do 2,16 mln euro, a następnie podwyższenie kapitału w stosunku 1:2.

Przedstawiciele Comarchu wcześniej rozważali wycofanie Comarch SuB z giełdy we Frankfurcie.

Z wypowiedzi wiceprezesa Comarcu wynika, że w przyszłości nie można wykluczyć zmian w niemieckiej spółce.

"Jeśli chodzi o Comarch SuB to wszystkie scenariusze są możliwe" - powiedział.

di8jva5

Ogłoszenie przymusowego wykupu byłoby możliwe, jeśli Comarch AG zwiększyłby zaangażowanie w Comarch SuB do ponad 95 proc. głosów.

Istotnym akcjonariuszem Comarch SuB jest też jednak Vintage Investment, fundusz inwestycyjny należący do prezesa Comarchu Janusza Filipiaka. Przed zmianami związanymi z obniżeniem kapitału i emisją nowych akcji fundusz ten miał 7,72 proc. akcji spółki. Nie jest jeszcze znany poziom zaangażowania tej spółki po ostatnich zmianach w kapitale. (PAP)

gsu/ asa/

di8jva5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di8jva5
di8jva5