Trwa ładowanie...
d2f3qde

Coraz mniej sklepów H&M w Europie. Zamknie 160 placówek

Szwedzka sieciówka odzieżowa H&M zamknie w 2019 roku 160 placówek głównie w Europie. Otwarcia nowych sklepów - 335 - planuje poza Europą i poza USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz mniej sklepów H&M w Europie. Zamknie 160 placówek
(East News, Fot: TOMEK ZIEILINSKI)
d2f3qde

Wśród planowanych 335 nowych sklepów - jak podają wiadomoscihandlowe.pl, powołując się na America Retail - 240 będzie funkcjonowało pod flagowym szyldem H&M, pozostałe zaś to sklepy Cos, & Other Stories, Monki, Weekday, Arket czy Afound chains.

Zobacz: Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych. "Zyskują dwie sieci handlowe"

Plany grupy na ten rok są związane z optymalizacją sieci. H&M likwiduje najsłabsze placówki, pozostale zaś chce modernizować.

d2f3qde

W zeszłym roku grupa także zlikwidowała ok. 150 placówek, również na "starych" rynkach. – W 2018 rok H&M zamierza uruchomić 390 sklepów; zamkniemy ok. 150 salonów. Większość nowych sklepów marki H&M powstanie na rynkach wschodzących, zamknięcia będę z kolei odbywały się na dojrzałych rynkach. Inaczej ma się sytuacja z naszymi nowymi markami, te będą rozwijane głównie na rozwiniętych rynkach – mówił na początku 2018 roku Karl-Johan Persson, prezes H&M.

Czytaj też: Raz w miesiącu nowy ciuch. Polacy lubią kupować ubrania

W 2018 roku koncern miał 4433 sklepy H&M, 270 - Cos, 127 - Monki, 70 - & Other Stories, 38 - Weekday i 16 - Arket.

W Polsce H&M jest obecny od 2003 roku. W połowie zeszłego roku pisaliśmy, że H&M przeżywa cięższy okres. Jej akcje spadły wówczas o prawie jedną piątą. Szwedzka spółka musi bowiem stawiać czoła coraz ostrzejszej konkurencji ze strony gigantów internetowych jak Amazon czy mniej znany w Polsce Asos.

d2f3qde

Czytaj też: Zalando ma receptę na zbyt duże zwroty ubrań. To... gigantyczne metki

W połowie 2018 roku w magazynach sieci zalegało wyjątkowo dużo niesprzedanych towarów - o 13 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f3qde

Podziel się opinią

Share

d2f3qde

d2f3qde