ycipk-3qif7b

H&M ma pełne magazyny. Możliwe wielkie wyprzedaże

Szwedzki gigant odzieżowy poinformował, że w ostatnim kwartale jego zapasy niesprzedanej odzieży wyniosły 4 mld dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sklep sieci H&M.
Sklep sieci H&M. (flickr.com, Fot: Mike Mozart)
ycipk-3qif7b

Oznacza to, że to 13 proc. więcej niż w zeszłym kwartale – informuje CNN Money. Zalegający towar to poważny problem dla firmy. Wyniki sprzedaży są gorsze od przewidywanych, a pełne magazyny maja wpływ na spadek zysków firmy w pierwszym półroczu 2018 r.

Firma była na minusie aż o 28 proc. Dlatego firma musi pracować nad tym, aby pozbyć się zapasów, ale jednocześnie nie naruszyć płynności rynku.
H&M będzie oferować zniżki na „sprawdzonych” rynkach, tj. takich, gdzie klienci wyjątkowo mocno polują na wyprzedaże. Jakich? Tego na razie nie wiadomo.

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

ycipk-3qif7b

Szwedzi muszą przy tym zmierzyć się z presją inwestorów, którzy naciskają na szybkie rozwiązanie problemu. Tyle że obniżenie cen wiąże się także z możliwą utratą reputacji marki.

Dlatego firma już zapowiedziała, że jeżeli nadwyżki nie uda się sprzedać, to zostanie ona przeznaczona na cele charytatywne albo pójdzie do recyklingu.

H&M przeżywa ostatnio cięższy okres. Jej akcje spadły w tym roku o prawie jedną piątą. Szwedzka spółka musi stawiać czoła coraz ostrzejszej konkurencji ze strony gigantów internetowych jak Amazon czy mniej znany w Polsce Asos. Nie tylko zresztą ona jedna. Agencja Moody’s podała, że w pierwszym kwartale tego roku zanotowano rekordową liczbę bankructw w sektorze handlu detalicznego.

ycipk-3qif7b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qif7b

ycipk-3qif7b
ycipk-3qif7b