Trwa ładowanie...
niemcy

Coraz większe obawy o stan zdrowia kanclerz Merkel

Podczas publicznego wystąpienia kanclerz Merkel znów dostała drgawek na całym ciele.

Share
Coraz większe obawy o stan zdrowia kanclerz Merkel
Źródło: East News, fot: AP/EAST NEWS
dxabfq9

Zaledwie dziewięć dni po pierwszym incydencie, teraz znów u kanclerz Merkel wystąpiły objawy, nakazujące żywić troskę o jej stan zdrowia. W czwartek (27.06.2019) przed południem, podczas oficjalnego wręczania nominacji nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (SPD) przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w pałacu Bellevue, kanclerz Merkel zaczęła drżeć na całym ciele. Kiedy zmieniła pozycję ciała, objawy ustąpiły – jak unaocznia nagranie wideo jednego z fotografów DPA. Kiedy Merkel podano szklankę wody, wzięła ją co prawda do ręki, ale zaraz oddała, nic nie pijąc.

W ubiegłym tygodniu Angela Merkel podczas wizyty oficjalnej nowego ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego także miała takie objawy stojąc przed kompanią honorową. Kiedy potem kroczyła wzdłuż szpaleru żołnierzy, objawy ustały. Angela Merkel tłumaczyła później, że za mało piła w upalny dzień.

Dziś, w dniu nominacji minister sprawiedliwości, po kilku upalnych dniach, temperatury w Berlinie znów były umiarkowane. Drgawki trwały prawie 2 minuty, Angela Merkel krzyżowała z przodu ręce usiłując utrzymać panowanie nad ciałem.

Rzecznik: Merkel pojedzie na szczyt G20

Rzecznik rządu Steffen Seibert zapytany o ewentualny wpływ tych incydentów na planowaną podróż kanclerz na szczyt G20 do Japonii, odparł, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

dxabfq9

– Kanclerz Merkel czuję się dobrze – zaznaczył.

Sama kanclerz po nominacji była jeszcze obecna na zaprzysiężeniu minister Lambrecht w Bundestagu, jednak tuż po tym opuściła gmach Reichstagu.

Podobny atak drgawek w trakcie publicznego wystąpienia miał już miejsce podczas wizyty w Meksyku w roku 2017 przy dusznej i upalnej pogodzie. Angela Merkel przyjmowana była tam z honorami wojskowymi.

dxabfq9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxabfq9

Podziel się opinią

Share
dxabfq9
dxabfq9