Trwa ładowanie...
dm2gbhb

Cormay wnioskuje o 20 mln zł dofinansowania na analizator krwi; prototyp zaprezentuje w II poł.'13

24.09. Warszawa (PAP) - PZ Cormay złożył wniosek 20 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na pierwsze wdrożenie do produkcji analizatora...

Share
dm2gbhb

24.09. Warszawa (PAP) - PZ Cormay złożył wniosek 20 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na pierwsze wdrożenie do produkcji analizatora biochemicznego krwi BlueBox - podała spółka w komunikacie. Prezentacja prototypu BlueBoxa ma nastąpić w drugiej połowie 2013 roku, a jego masowa produkcja rozpocznie się w połowie 2014 roku.

Spółka podała, że złożenie wniosku o dofinansowanie jest związane z wdrożeniem procesu produkcyjno-industrializacyjnego analizatora BlueBox.

Projekt przewiduje powstanie centrum produkcyjnego, w którym realizowane będą dwa kluczowe procesy związane z produkcją BlueBoxa: produkcja i napełnianie kaset mikroprzepływowych oraz montowanie aparatów.

Całkowite wydatki projektu wyniosą 54,5 mln zł.

dm2gbhb

Cormay zaprezentuje nowy produkt w II połowie 2013 roku.

"Na obecnym, bardzo zaawansowanym etapie realizacji, zarząd PZ Cormay przewiduje, że prezentacja prototypu BlueBoxa na najważniejszych targach branżowych (USA i Niemcy) będzie miała miejsce w drugiej połowie 2013 r. Masowe wejście na rynek jest planowane w połowie 2014 r."- napisano w komunikacie.

Wcześniej spółka zapowiadała, że chce mieć gotowy prototyp analizatora biochemicznego na jesieni 2012 roku, a produkcja na skalę przemysłową mogłaby ruszyć pod koniec 2013 roku.(PAP)

mto/ ana/

dm2gbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm2gbhb
dm2gbhb