Trwa ładowanie...
d1d7udp

CP Energia podpisała list intencyjny ws. połączenia z firmą KRI

2.9.Warszawa (PAP) - Notowana na warszawskiej giełdzie CP Energia podpisała list intencyjny dotyczący połączenia z firmą KRI, w której jednym z akcjonariuszy jest PBG -...
Share
d1d7udp

2.9.Warszawa (PAP) - Notowana na warszawskiej giełdzie CP Energia podpisała list intencyjny dotyczący połączenia z firmą KRI, w której jednym z akcjonariuszy jest PBG - poinformowała CP Energia w komunikacie.

KRI jest przedsiębiorstwem energetycznym, posiadającym koncesje na obrót, dystrybucję i import paliwa gazowego oraz na skraplanie i regazyfikację gazu ziemnego.

W wyniku fuzji obie spółki chcą zwiększyć skalę działalności pozwalającą na szybszy rozwój i łatwiejszy dostęp do źródeł finansowania realizowanych inwestycji. Liczą też na dynamiczny wzrost sprzedaży gazu ziemnego i osiągnięcie wolumenu sprzedaży pozwalającego na zajęcie pozycji największego prywatnego dystrybutora gazu ziemnego w Polsce.

d1d7udp

Obie firmy po połączeniu chcą mieć pozycję lidera na rynku LNG dzięki wykorzystaniu potencjału i doświadczeń obydwu spółek w zakresie technologii skraplania, regazyfikacji oraz dystrybucji skroplonego gazu ziemnego.

Fuzja ma też dać istotny efekt synergii ze względu na oszczędności kosztowe oraz umocnienie pozycji negocjacyjnej połączonych podmiotów wobec dostawców.

"Strony zamierzają rozwijać współpracę w następujących segmentach rynku: sprzedaży i dystrybucji gazu, produkcji gazu, usług budowlano-montażowych, obsługi technicznej" - napisano w komunikacie CP Energia.

List intencyjny zakłada, że do 30 września nastąpi uzgodnienie harmonogramu realizacji połączenia, a do 30 listopada przeprowadzone zostanie badanie due dilligence.

W skład grupy kapitałowej KRI wchodzą dwie spółki zależne PGS (specjalizujące się w przewozie gazu skroplonego) oraz API Testo (spółka celowa, poprzez którą realizowany będzie projekt sprzedaży gazu w rejonie Częstochowy).

Większościowymi akcjonariuszami KRI są fundusze zagraniczne. pakiet 19,97 proc. akcji należy do giełdowej spółki budowlanej PBG. (PAP)

pr/ ana/

d1d7udp

Podziel się opinią

Share
d1d7udp
d1d7udp