Trwa ładowanie...
d2nry9m

Creamfinance Poland wyemitowała obligacje o wartości 1,8 mln zł

Warszawa, 05.02.2016 (ISBnews) - Creamfinance Poland pozyskała z prywatnej emisji obligacji 1,796 mln zł i nie wyklucza kolejnych emisji, podała spółka.

Share
d2nry9m

Inwestorom przydzielono 1 796 zabezpieczonych obligacji serii C.

"Oferta obligacji Creamfinance spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Perspektywy branży pożyczkowej w Polsce są bardzo dobre, a Creamfinance to jeden z liderów rynku, dlatego inwestorzy chętnie zapisywali się na nasze obligacje. Pozyskane 1,8 mln zł przeznaczymy na dalszy dynamiczny rozwój spółki" - powiedział prezes Creamfinance Adam Dąbrowski, cytowamy w komunikacie.

Termin wykupu obligacji serii C to 1 lutego 2017 r. Oprocentowanie wynosi 9% rocznie, a kupon będzie wypłacany kwartalnie. Obligacje zabezpieczone są na portfelu pożyczek.

d2nry9m

Oferującym był dom maklerski Ventus Asset Management. Obligacje serii C będą notowane na rynku Catalyst.

"Chcemy wykorzystać skuteczny model biznesowy jaki stworzyliśmy i dobre perspektywy rynku pożyczek internetowych w Polsce, dlatego nie wykluczamy pozyskania kapitału z kolejnych emisji papierów dłużnych" - powiedział także Dąbrowski.

Creamfinance Poland to spółka udzielająca pożyczek przez internet. Grupa Creamfinance oprócz Polski, która jest największym rynkiem dla grupy, obecna jest w 6 innych krajach - w Czechach, Gruzji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, na Słowacji i na Łotwie w planach jest rozszerzenie obecności na kolejne kraje. Od stycznia do końca sierpnia Creamfinance, w ramach trzech działających marek: LendOn.pl, Retino.pl i ekstraportfel.pl, udzielił pożyczek gotówkowych i ratalnych na kwotę 64 mln zł wobec 50 mln zł zanotowanych w całym ubiegłym roku.

(ISBnews)

d2nry9m

Podziel się opinią

Share
d2nry9m
d2nry9m