Trwa ładowanie...
d3ag1f0
02-11-2015 15:07

Creamfinance: Zadeklarowano zainteresowanie obligacjami na ponad 100 tys. euro

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Creamfinance Poland zakończyła zapisy na obligacje denominowane w euro. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie obligacjami wartymi ponad 100 tys. euro. Spółka zdecydowała się obniżyć próg emisji do 400 obligacji o wartości 250 euro każda, poinformował dyrektor zarządzający Creamfinance Poland Adam Dąbrowski.

d3ag1f0

?Oferta publiczna obligacji w euro była unikalnym eksperymentem mającym na celu zbadanie popytu inwestorów na papiery dłużne w tej walucie. Pomimo atrakcyjnego - jak na tę walutę - oprocentowania zainteresowanie obligacjami w euro było niższe niż w złotych" - powiedział Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że od początku działalności firma jest w awangardzie wykorzystania zaawansowanych technologicznie metod weryfikacji pożyczkobiorców i ograniczania ryzyka. ?Również po stronie finansowania będziemy dalej stosować innowacyjne rozwiązania, atrakcyjne dla inwestorów i dopasowane do naszego profilu działalności" - wskazał dyrektor Creamfinance.

W związku ze zmianą progu emisji, przydział obligacji będzie miał miejsce 4 listopada.

Wcześniej w październiku Creamfinance Poland uplasowała ofertę publiczną obligacji denominowanych w złotych sprzedając 1 718 obligacji serii A o łącznej wartości według ceny emisyjnej 1,72 mln zł. Środki z obu emisji przeznaczone zostaną na rozwój portfela pożyczkowego oraz ewentualne wprowadzenie do oferty nowych produktów.

d3ag1f0

Creamfinance Poland to spółka udzielająca pożyczek przez internet. Grupa Creamfinance oprócz Polski, która jest największym rynkiem dla grupy, obecna jest w 6 innych krajach - w Czechach, Gruzji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, na Słowacji i na Łotwie w planach jest rozszerzenie obecności na kolejne kraje. Od stycznia do końca sierpnia Creamfinance, w ramach trzech działających marek: LendOn.pl, Retino.pl i ekstraportfel.pl, udzielił pożyczek gotówkowych i ratalnych na kwotę 64 mln zł wobec 50 mln zł zanotowanych w całym ubiegłym roku.

(ISBnews)

d3ag1f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ag1f0