Trwa ładowanie...
d4kszcb

CSY chce połączyć się z francuską spółką Mecanique Deville

24.11. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect spółka CSY planuje pozyskanie zagranicznego inwestora, grupy Azimuth z Francji. W zamian za akcje nowej emisji CSY, Azimuth...

d4kszcb
d4kszcb

24.11. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect spółka CSY planuje pozyskanie zagranicznego inwestora, grupy Azimuth z Francji. W zamian za akcje nowej emisji CSY, Azimuth przekaże spółce 100 proc. udziałów we francuskiej spółce Mecanique Deville, zajmującej się produkcją części mechanicznych - wynika z projektów uchwał na WZA spółki zwołane na 19 grudnia oraz informacji uzyskanych przez PAP od Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego, głównego akcjonariusza CSY.

Jak wynika z projektów uchwał CSY zamierza wyemitować 21,6 mln akcji serii C, które zostaną w całości objęte w ramach subskrypcji prywatnej przez francuską grupę Azimuth, w zamian za akcje spółki Mecanique Deville.

Obecnie kapitał zakładowy CSY dzieli się na 7,2 mln akcji, z czego 56,6 proc. udziałów stanowią akcję będące w posiadaniu notowanego na rynku regulowanym warszawskiej giełdy Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego(PTI). Po ewentualnej emisji akcji serii C grupa Azimuth będzie posiadała 75 proc. udziałów notowanej na rynku NewConnect spółki

"W zamian za akcje nowej emisji CSY obejmie 100 proc. udziałów w Mechanique Deville" - poinformowało PAP Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne.

d4kszcb

Mecanique Deville zajmuje się produkcją części mechanicznych w małych i średnich seriach na rynku francuskim. Do głównych wyrobów spółki należą: sworznie, wały, tłoki oraz wszelkiego rodzaju podzespoły mechaniczne i części pryzmatyczne.

W pierwszej połowie 2011 roku francuska spółka wypracowała 5,36 mln euro przychodów ze sprzedaży i 951 tys. euro zysku netto. W całym 2011 roku Mecanique Deville spodziewa się 9,8 mln euro przychodów ze sprzedaży i 1,37 mln euro zysku netto. W 2010 roku przy obrotach na poziomie 6,26 mln euro spółka wypracowała 147 tys. euro zysku netto.

CSY po trzech kwartałach tego roku uzyskało 9,54 mln zł przychodów ze sprzedaży, generując przy tym 433,2 tys. zł zysku operacyjnego i 18,4 tys. zł zysku netto. (PAP)

kuc/ asa/

d4kszcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kszcb