Trwa ładowanie...
d1uem3r

Cube.ITG przyjął ofertę sprzedaży 68 udziałów w ITMED na rzecz Mizarus

Warszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Zarząd Cube.ITG przyjął skierowaną do spółki przez Mizarus Sp. z o.o. ofertę sprzedaży 68 udziałów w ITMED w wykonaniu opcji call III za łączną cenę 7,55 mln zł, podał Cube.ITG.
Share
d1uem3r

"Ponadto, Mizarus złożył w tym samym dniu oświadczenie o potrąceniu wierzytelności z tytułu nabycia przez spółkę ww. 68 udziałów w ITMED za kwotę w wysokości 7 548 000 zł z wierzytelnością spółki z tytułu objęcia przez Mizarus 1 509 600 nowych akcji na okaziciela serii B za kwotę w wysokości 6 868 680 zł" - czytamy w komunikacie.

W wyniku dokonanego potrącenia obie wierzytelności umarzają się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej.

"Brakująca część ceny za udziały zostanie pokryta poprzez potrącenie z wierzytelnością spółki względem Mizarus wynikającą ze skupu akcji własnych emitenta i zaoferowaniu ich Mizarus lub też z objęcia akcji spółki przez Mizarus w ramach kolejnego podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji skierowaną w ramach subskrypcji prywatnej do Mizarus, przy czym jeżeli taki skup akcji własnych lub podwyższenie kapitału zakładowego nie nastąpi w ciągu 12 miesięcy od dnia złożenia przez emitenta oświadczenia o wykonaniu opcji call III, wówczas emitent wypłaci Mizarus różnicę w cenie w formie pieniężnej" - podano także.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty głównie w bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r