Trwa ładowanie...
d3zaqjx
d3zaqjx

CUBE.ITG wykupiło przedterminowo część obligacji serii D o wartości 5 mln zł

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - CUBE.ITG dokonał przedterminowego wykupu 5 000 zabezpieczonych odsetkowych obligacji serii D o łącznej wartości nominalnej 5 mln zł, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zaqjx

"Przedterminowy wykup obligacji wynika z faktu, iż spółka rozpoczęła politykę obniżania kosztów finansowania działalności poprzez sukcesywne zmniejszanie kosztów obsługi długu odsetkowego" - czytamy w komunikacie.

Przedterminowy wykup obligacji serii D nastąpił poprzez zapłatę za każdą obligację kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej i ceny emisyjnej obligacji, tj. 1 000 zł. powiększonej o premię w wysokości 1% za wcześniejszy wykup na żądanie emitenta oraz należną a nie zapłaconą kwotę odsetek narosłych do dnia wcześniejszego wykupu, podano również.

W ramach serii D przydzielonych zostało w dniu 25 lipca 2013 roku łącznie 10 000 obligacji o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 1 000 zł każda. Termin wykupu pozostałych 5 000 obligacji serii D upływa 36 miesięcy od dnia ich przydziału subskrybentom.

d3zaqjx

W związku z dokonanym częściowym przedterminowym wykupem obligacji serii D wykreślony zostanie zastaw rejestrowy na wszystkich udziałach w spółce Systemy Informatyczne Alma Sp. z o.o., który to zastaw stanowił jedno z zabezpieczeń obligacji serii D. Pozostałe zabezpieczenia obligacji serii D nie uległy zmianie, podano także w komunikacie.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki: bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Dostarcza usługi pokrywające cały cykl życia projektu: od analizy wdrożeniowej, poprzez rozwój oraz integrację i utrzymanie rozwiązań. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx