Trwa ładowanie...
d4fy1ne
16-12-2015 16:50

Czabański: będzie osobna ustawa o finansowaniu mediów publicznych (krótka)

Prawdopodobnie w styczniu do Sejmu trafi projekt ustawy o misji i strukturze mediów publicznych, a za kilka miesięcy projekt ustawy o ich finansowaniu - poinformował PAP w środę Krzysztof Czabański, wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów.

Share
d4fy1ne

Dodał, że istnieje już zarys koncepcji finansowania nowych mediów narodowych z PIT, CIT i KRUS, jednak do powstania projektu potrzebna jest wspólna praca kilku resortów.

"Plan zmian w mediach publicznych zakłada dwa kroki. Pierwsza ustawa będzie dotyczyła przede wszystkim misji i sposobu organizacji mediów publicznych. Ten projekt jest już gotowy i czeka na swoją kolej ustaloną przez kierownictwo klubu PiS. Z tego co wiem na temat kalendarza prac sejmowych, projekt będzie raczej procedowany w styczniu niż w grudniu, ale nie mogę przesądzić dokładnej daty. Naprawa mediów publicznych zacznie się na pewno nie później niż w styczniu" - mówił Czabański.

Według niego, kolejnym krokiem będzie zmiana sposobu finansowania mediów, która zostanie wprowadzona osobną ustawą.

"Prace nad ustawą o finansowaniu rozpoczną się na poziomie eksperckim już w grudniu, ale potrwają na pewno kilka miesięcy" - dodał.

Obie ustawy mają zrealizować zapowiadaną przez PiS reformę mediów publicznych.

d4fy1ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fy1ne