Trwa ładowanie...

Czarny ekran zamiast ulubionego programu? Ważna zmiana dla posiadaczy telewizji naziemnej

W nocy z 2 na 3 czerwca będzie miała zmiana częstotliwości nadawania w ramach telewizji naziemnej. To drugi etap tzw. refarmingu częstotliwości.

Share
Czarny ekran zamiast ulubionego programu? Ważna zmiana dla posiadaczy telewizji naziemnej
Źródło: PAP
d3828n7

Część pasma wykorzystywanego przez telewizję naziemną będzie przeznaczona na rozwój telefonii w standardzie 5G. W efekcie konieczna jest reorganizacja multipleksów telewizji naziemnej.

Co to znaczy dla odbiorców? To zależy. Teoretycznie odbiorniki powinny samoczynnie przestroić się na nowe pasmo nadawania i zaktualizować listę programów, nie ma potrzeby korekt w ustawieniu anten.

d3828n7

Sprawa nieco komplikuje się jednak, gdy mamy starszy odbiornik telewizyjny lub dekoder. W tym wypadku potrzebne będzie ręczne wyszukanie kanałów w ustawieniach na pilocie.

Obejrzyj także: Podatek cyfrowy. "Musimy dbać o swój interes"

Zmiana z wtorku na środę obejmie województwa zachodniopomorskie, pomorskie, małopolskie, lubuskie, opolskie, dolnośląskie, podkarpackie oraz śląskie.

Ale na tym nie koniec. Jak podaje SatKurier, kolejny etap przełączeń nadajników zaplanowany jest na 29/30 czerwca, a proces zmian częstotliwości zakończy się 30 czerwca 2022 roku.

d3828n7

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3828n7

Podziel się opinią

Share
d3828n7
d3828n7