Trwa ładowanie...
d4cy9yl

Czego jeszcze nie wiedzą asystentki?

Prowadzenie profesjonalnego sekretariatu to nie lada wyzwanie. Podstawą jest wzorowa organizacja pracy. Poza tym liczy się komunikacja z szefem oraz płynny obieg informacji między pracownikami.

d4cy9yl
d4cy9yl

Jak zorganizować pracę sekretariatu? Czy przepływ informacji jest zadowalający? Jak poradzić sobie z rozmową w języku angielskim z ważnym kontrahentem? To codzienne pytania pracowników sekretariatu. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak ulepszyć i usprawnić przepływ dokumentów i informacji, warto sięgnąć do szkolenia on-line Akademii PARP „Profesjonalny sekretariat”.

Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się, jak zorganizować pracę w nowoczesnym sekretariacie oraz jak kreować wizerunek własny w pracy. W kolejnych trzech modułach pracownicy zdobędą umiejętność przygotowania sprawnie funkcjonującego systemu komunikacji i korespondencji w biurze. Asystentki i sekretarki, które współpracują z klientami zagranicznymi firmy, znajdą w szkoleniu niezbędne słownictwo i grzecznościowe zwroty biznesowe oraz wzory dokumentów w języku angielskim.

- Komunikacja jest kluczowa dla pracowników sekretariatu. Przez ich biuro przepływa przecież większość informacji firmy. Dlatego tak ważna jest właściwa organizacja całego biura, sposób przekazywania informacji i umiejętność rozwiązywania konfliktów. Szkolenie „Profesjonalny sekretariat” zostało przygotowane z myślą o sekretariatach w małych i średnich firmach, gdzie asystentki odpowiedzialne są głównie za wyszukiwanie oraz przekazywanie informacji, a także odpowiadają za sprawy organizacyjne - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Następne moduły przedstawiają efektywną komunikację. Uczestnicy poznają sposoby radzenia sobie z barierami komunikacyjnymi i sytuacjami konfliktowymi. Nauczą się niezbędnych zwrotów w języku angielskim, które przydadzą się podczas rozmów telefonicznych z kontrahentami. Dowiedzą się jak przygotować profesjonalne spotkanie i przywitać gości zgodnie z etykietą biznesową.

d4cy9yl

W ostatnim module zawarto wiedzę niezbędną do prowadzenia korespondencji papierowej i elektronicznej w profesjonalnym biurze. Po ukończeniu tej części uczestnicy będą potrafili przygotować pisma firmowe papierowe i elektroniczne w języku polskim i angielskim. Poznają zasady redagowania pism oraz podstawowe zasady net-etykiety.

E-learning to doskonała metoda podnoszenia kwalifikacji zawodowych dla pracowników sekretariatu, którym trudno jest opuścić miejsce pracy, aby dojechać na szkolenie. On-line można uczyć się zawsze wtedy, kiedy tylko znajdziemy wolny czas. Wystarczy zalogować się na portalu i od razu mamy dostęp do potrzebnej nam wiedzy.

Na portalu szkoleniowym www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 34 szkolenia e-learning w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

d4cy9yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cy9yl