Trwa ładowanie...
paliwo

Czy ten rząd ma jeszcze kontrolę nad krajem?

Od miesiąca w całej Polsce tworzą się kolejne ogniska protestów. Protestują lekarze i aptekarze, ale i - najczęściej w zaciszu własnego bólu - pacjenci, których dotyka ustawa lekowa. Potem internauci zaniepokojeni trybem przyjęcia umowy międzynarodowej pozwalającej politykom na znaczącą ingerencję w sieci. A teraz kierowcy, którzy już mają dość nieustannie rosnących cen paliw.

Share
Czy ten rząd ma jeszcze kontrolę nad krajem?
Źródło: Fakt
d2hsjgd

Jeszcze na początku stycznia litr bezołowiowej kosztował średnio 5,45 zł za litr. Dziś to już 5,61. A cena litra diesla niebezpiecznie ociera się o magiczną granicę 6 złotych. Niektórzy odstawili samochody do garażu. Wielu z tych, którzy muszą jeździć zarobkowo, zaczyna dokładać do interesu. Po raz pierwszy kierowcy wyjechali na ulice w proteście.
Kiedyś rządy drżały przed petardami i dymiącymi oponami górników pod Kancelarią Premiera. Przed szantażem ze strony służb mundurowych, czy gniewem dziesiątek tysięcy nauczycieli. Ich udawało się opanować kolejnymi przywilejami, podwyżki w budżecie kosztem np. coraz wyższego VAT. Teraz swoje niezadowolenie pokazują inne grupy. Protestują w kilkudziesięciu miejscach na raz. Zbierają się w internecie. I nie chcą pieniędzy czy podwyżek, a godnego życia i rządzenia na poziomie. A gdy próbują się do nich przyłączać politycy opozycji, coraz częściej słyszą "jesteście tacy sami".

PO traci poparcie młodych?

Na początku roku PO zdenerwowała ludzi starszych, którzy lwią część swoich emerytur wydają na leki. Dla wielu z nich ustawa refundacyjna oznaczała bowiem nerwy w kolejkach po medykamenty i niemałe wydatki. Teraz platforma traci poparcie młodych ludzi, choć jeszcze niedawno w grupie wiekowej 18-24 lata była zdecydowanym liderem.

d2hsjgd

W sondażu przeprowadzonym przez Millward SMG/KRC dla "Faktów TVN" po zamieszaniu związanym z ACTA liderem wśród młodych jest Ruch Palikota – popiera go 31 proc. w tej grupie wiekowej. Drugie w sondażu jest PiS (22 proc.) i dopiero za nim Platforma – 20 proc. To nie przeszkadza PO liderować w pełnym sondażu. Gdyby wybory odbyły się teraz, na partię Donalda Tuska (55 l.) zagłosowałoby 33 proc. badanych, na PiS 22 proc., a Ruch Palikota popiera 13 proc. To jednak potężne ostrzeżenie. Wybory są za 3 lata, głosować więc będzie jeszcze więcej dzisiejszych 15-17 latków

Najniebezpieczniejszy haker na wolności

Za przestępstwa komputerowe w Polsce wymierzane są niewielkie kary – wynika z danych resortu sprawiedliwości. Nie karze się zakazem dostępu do internetu.

W ciągu roku za tego typu działalność przestępczą skazanych zostało 966 osób. Część ukarano grzywnami od 100 do 5000 złotych, część przestępców zobligowano do prac społecznych. Większość skazanych na karę więzienia otrzymało wyrok w zawieszeniu i było ich ponad 600. Karą bezwzględnego więzienia do 2 lat ukarano 22 przestępców.

Coraz droższe paliwo

Kierowcy mają już dość polityki rządu i ciągłego podwyższania akcyzy. W sobotę blisko 11 tysięcy kierowców, którzy skrzyknęli się w sieci, protestowali przeciwko horrendalnym cenom paliw. Wyjechali na ulice 109 miast, by zademonstrować niezadowolenie z polityki rządu w tej kwestii. Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku protestowali m. in. na autostradzie A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, po których jechali z prędkością ok. 40 km na godz.

Łukasz Jasiński (28 l.) z Brzegu, organizator akcji „Stop wysokim cenom paliw”:

Mamy dość!

Panie premierze, pan na weekendy lata samolotem, pan kierowców nie rozumie. Dlaczego nie zacznie pan oszczędności od siebie i od posłów, tylko szuka przychodów u tych, którzy często pracują za najniższe krajowe?

d2hsjgd

Podziel się opinią

Share
d2hsjgd
d2hsjgd