Trwa ładowanie...

Czy ubezpieczenie AC wznawia się automatycznie?

Niestety nie. Umowa ubezpieczenia AC nie odnawia się automatycznie, jak to ma miejsce w przypadku OC komunikacyjnego. Jednak wiele towarzystw przed końcem trwania polisy AC wysyła razem z ubezpieczeniem OC propozycję AC, w której zawarte są warunki ubezpieczenia na kolejny okres i propozycja składki.

Czy ubezpieczenie AC wznawia się automatycznie?Źródło: Liberty Direct
d2qb0pb
d2qb0pb

Jednak wiele towarzystw przed końcem trwania polisy AC wysyła razem z ubezpieczeniem OC propozycję AC, w której zawarte są warunki ubezpieczenia na kolejny okres i propozycja składki. Jeśli zdecydujemy się na propozycję i opłacimy wskazaną przez ubezpieczyciela kwotę, umowa AC „automatycznie wznowi się na kolejny rok”. Nie jest to standard na rynku i najczęściej klient - co roku musi sam zgłosić do wybranego towarzystwa, by zawrzeć kolejną umowę. Przy okazji warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Przy sprzedaży samochodu polisa AC automatycznie się rozwiązuje. Kupujący nie może liczyć na ochronę w tym zakresie i sam musi zawrzeć nowe ubezpieczenie.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d2qb0pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qb0pb