Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
impreza firmowa

Czy żałujesz swojego zachowania podczas świątecznej imprezy firmowej?

Prawie co dziesiąty pracownik przyznał się do zrobienia czegoś, czego potem bardzo żałował i został z tego powodu zwolniony.

Share
Czy żałujesz swojego zachowania podczas świątecznej imprezy firmowej?
d2mshsu

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster pokazują, że wielu osobom zdarzyło się zapomnieć podczas świątecznej imprezy firmowej. Prawie co dziesiąty pracownik przyznał się do zrobienia czegoś, czego potem bardzo żałował i został z tego powodu zwolniony (4 proc.). 5 proc. zachowało się w sposób, który wpłynął na ich reputację czy karierę. Natomiast prawie dwie trzecie wszystkich respondentów nigdy nie skompromitowało się na imprezie firmowej.

W Wielkiej Brytanii najwięcej osób (8 proc.) straciło pracę świątecznej imprezy w firmie. Następni na liście imprezowiczów, których spotkały takie konsekwencje, znaleźli się Finowie (7 proc.) i Holendrzy (6 proc.).

Najgrzeczniej na imprezach firmowych zachowują się Francuzi, z których tylko 2 proc. osób straciło pracę z powodu swojego zachowania podczas imprezy. Ponadto aż 82 proc. pracowników we Włoszech, 80 proc. we Francji i 75 proc. w Niemczech nigdy nie żałowało swojego zachowania podczas przyjęcia firmowego.

15 proc. Europejczyków i 10 proc. Amerykanów przyznało się do popełnienia małych grzechów, których żałowali jeszcze potem przez kilka dni. Podobna liczba mieszkańców Europy i USA (po 14 proc.) zachowało się nieodpowiednio, ale bez żadnych przykrych konsekwencji.

d2mshsu

„Imprezy świąteczne organizowane w firmach to świetna okazja, by zbliżyć się do koleżanek i kolegów z pracy, ale należy pamiętać o obowiązujących zasadach profesjonalnego zachowania. Faktycznie jest to zabawa, ale organizowana w zawodowym środowisku” – mówi Charles Purdy, ekspert Monster.com. „Dobrym sposobem jest ograniczone spożycie alkoholu oraz potraktowanie tego wydarzenia jako szansy na polepszenie stosunków ze współpracownikami i szefostwem, z którymi w normalnych okolicznościach nie mamy możliwości kontaktu”.

Dodatkowe Informacje:

Wyniki Globalnego Badania Monstera pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu kariery Monster w dniach 1-15 listopada 2011. Jedna osoba mogła udzielić tylko jednej odpowiedzi. W ankiecie wzięły udział 3,699 osoby. Globalne Badanie Monstera jest produktem firmy Monster Worldwie, Inc. Jest to cykl ankiet internetowych kierowanych do użytkowników na różne tematy związane z karierą, gospodarką oraz sytuacją zawodową.

d2mshsu

Podziel się opinią

Share
d2mshsu
d2mshsu