Trwa ładowanie...
dbxqgld

Daniel Dajewski został powołany na prezesa Radpolu

Warszawa, 08.01.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza spółki Radpol powierzyła funkcję prezesa Danielowi Dajewskiemu, poinformowała spółka.

Share
dbxqgld

Dajewski wcześniej związany był z takimi spółkami jak Magnaplast,Pipelife Poland, Pipelife Czech, Pipelife Russiaoraz Balex Metal. W Radpolu ma za zadanie m.in. wzmocnić kompetencje sprzedażowe grupy i rozwinąć jej działalność na rynkach zagranicznych, podkreśla spółka.

"Radpol to unikalna na skalę europejską grupa posiadająca wysokie kompetencje w produkcji wyrobów do przesyłu mediów. Obecnie największym wyzwaniem stojącym przed Radpolem jest zwiększenie sprzedaży swoich rozwiązań na rynkach zagranicznych. Ja przez kilkanaście lat byłem m.in. odpowiedzialny za budowę sił sprzedażowych na europejskich rynkach, więc mam nadzieje, że moje doświadczenie i umiejętności pomogą rozwinąć Radpol w oczekiwanym kierunku" - powiedział Dajewski, cytowany w komunikacie.

Dajewski zastępuje na stanowisku pana Krzysztofa Pióro, który zrezygnował ze swojej funkcji w grudniu 2014 r. ze względów osobistych. Nowego szefa spółki wspierać będą wiceprezesi od dawna związani z grupą: Marcin Rusiecki wieloletni wiceprezes do spraw finansowych oraz Andrzej Sielski - drugi wiceprezes pracujący w spółce od kilkunastu lat, który jest również akcjonariuszem spółki.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja.

(ISBnews)

dbxqgld

Podziel się opinią

Share
dbxqgld
dbxqgld