Trwa ładowanie...
dd6b2w3

Danwood zwiększy moce produkcyjne do 1,4 tys. domów/ r; zainwestuje 30 mln zł

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - Danwood rozpoczął budowę nowej hali produkcyjnej w Bielsku Podlaskim, dzięki której możliwości produkcyjne firmy wzrosną aż do 1,4 tys. domów rocznie, poinformowała spółka. Nakłady poniesione na budowę hali produkcyjnej wraz z nowym parkiem maszynowym wyniosą około 30 mln zł, podano także.

Share
dd6b2w3

"Podjęliśmy decyzję o budowie nowej hali w związku z bardzo dynamicznym rozwojem sprzedaży w Niemczech, gdzie trafia 90% naszych domów, a także w związku z planami zwiększenia sprzedaży zarówno w Polsce, jak również w Wielkiej Brytanii, gdzie dopiero rozwijamy działalność" - powiedział prezes Jarosław Jurak, cytowany w komunikacie.

Nowa hala o powierzchni około 5 tys. m2 pozwoli na uruchomienie kolejnych linii montażu ścian, wykańczania elewacji i montażu okien oraz umożliwi stosowanie nowego typu izolacji cieplnej oraz elewacji wentylowanych. Zostanie wyposażona także w maszyny CNC do obróbki płyt i belek konstrukcyjnych, podano także.

"Zostanie ona oddana do użytku w listopadzie 2016 roku, a uruchomienie produkcji planowane jest na styczeń 2017 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma MCM Project z Łodzi" - czytamy w komunikacie.

dd6b2w3

Danwood zatrudnia obecnie ponad 1,1 tys. pracowników, z tego 253 osoby podpisały umowy o pracę w samym 2015 r. W tym roku władze spółki, m.in. w związku z budową nowej hali, planują zatrudnić kolejne 150 osób, podano także.

"W 2015 r. podpisaliśmy najwięcej umów w historii. Dotyczy to również rynku polskiego, gdzie widzimy stały wzrost zainteresowania naszą ofertą. W Polsce klienci są jeszcze przyzwyczajeni do tego, że kupuje się projekt domu lub projektuje z architektem, potem szuka się firmy budowlanej, a na końcu jak dom już stoi osób do jego wykończenia. Z roku na rok rośnie jednak liczba osób, które chcą budować w innej technologii, a co za tym idzie powierzyć budowę domu wyspecjalizowanej firmie - takiej, jak nasza" - powiedział Jurak.

Danwood S.A. jest największym producentem domów gotowych w Polsce. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od 20 lat i zatrudnia ponad 1100 pracowników. W 2015 r. spółka oddała klucze do 836 domów - o ponad 100 więcej niż w 2014 r. Rok 2015 był też rekordowy pod względem poziomu sprzedaży - 1433 domy (+40% r/r).

(ISBnews)

dd6b2w3

Podziel się opinią

Share
dd6b2w3
dd6b2w3