Darmowe podręczniki nie dla licealistów. Zapłacą więcej niż przed rokiem

Nawet o 10 proc. mogły podrożeć podręczniki do pierwszych klas szkół średnich. Niestety, licealiści nie mogą po reformie liczyć na darmowe książki. Te należą się tylko uczniom podstawówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nasz Elementarz będzie jedną z kilku książek do wyboru przez nauczyciela. MEN wprowadza nowe zasady
Nasz Elementarz będzie jedną z kilku książek do wyboru przez nauczyciela. MEN wprowadza nowe zasady (PAP, Fot: Lech Muszyński,Nicholas Buer)
WP

Jak informuje poniedziałkowy "Fakt", z bezpłatnych książek uczyć się będą w nadchodzącym roku szkolnym wszyscy uczniowie podstawówek.

Do tej pory dwa roczniki nie miały tego przywileju. Książki kupować musieli rodzice szóstoklasistów oraz dzieci z III klasy gimnazjów. Od 1 września ma się to zmienić.

Za darmo uczyć się będą również uczniowie VII klasy, która ze względu na reformę edukacji pojawi się w podstawówkach po raz pierwszy.

WP

PiS zrobiło rewolucję w szkołach, ale zapomniało o podręcznikach

WP

Właśnie przez likwidację gimnazjów część klas otrzyma nowe książki, które uwzględnią nową podstawę programową.

- Od 1 września z nowych podręczników będą się uczyli uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej - mówi Justyna Sadlak z resortu edukacji. - Książki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć będą finansowane z budżetu państwa. Szkoła kupi je z dotacji MEN.

Na darmowe podręczniki nie będą mogli liczyć rodzice licealistów. Oni muszą płacić, i to średnio aż o 10 proc. więcej niż przed rokiem. Wielu z nich będzie się więc ratować zakupem używanych książek.

WP

A wyprawka szkolna to dla nich niemały wydatek. Jak pisaliśmy już w WP w ubiegłym tygodniu, średnio na jednego ucznia przypada 526 zł przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jak deklarują rodzice, pomoże im w tym program Rodzina 500+.

Polub WP Finanse
WP
WP