Trwa ładowanie...
d33wnlo

Deichmann w ciągu 5 lat zainwestuje w Polsce 100 mln zł

17.09. Warszawa (PAP) - Sieć Deichmann w ciągu 5 lat planuje otworzyć 75 nowych sklepów i przeznaczy na ten cel około 20 mln zł rocznie - poinformowała spółka w komunikacie...

d33wnlo
d33wnlo

17.09. Warszawa (PAP) - Sieć Deichmann w ciągu 5 lat planuje otworzyć 75 nowych sklepów i przeznaczy na ten cel około 20 mln zł rocznie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Nasza sieć wypełnia już dość szczelnie terytorium kraju. Liczymy więc, że w najbliższych 5 latach będziemy otwierać średnio ok. 15 sklepów rocznie. Na przyszły rok zaplanowaliśmy 18 otwarć. To rynek pokazuje nam możliwości jakie mamy - znamy przecież plany otwarć obiektów handlowych na najbliższe 3-4 lata" - napisano w komunikacie.

Deichmann inwestuje też w przebudowę sklepów, zmienia aranżację wnętrz, meble, tworząc nowy koncept.

"W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel ok. 10 mln zł. W następnych średnio ok. 5 mln zł rocznie" - poinformował cytowany w komunikacie Wojciech Normand, wiceprezes spółki Deichmann-Obuwie.

d33wnlo

Deichmann poinformował też o rozbudowie centrum logistycznego we Wrocławiu.

"Dysponujemy kilkunastoma centrami logistycznymi. Jedno z nich, zlokalizowane we wrocławskim Parku Prologis - obsługuje oprócz Polski także rynek na Litwie. W tym roku, w czerwcu, rozpoczęliśmy jego rozbudowę, którą zakończymy już w październiku br. Dzięki niej powierzchnia 12 tys. mkw. zostanie powiększona do 16 tys. mkw. Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł" - poinformowała spółka.

W Polsce marka Deichmann jest obecna od 1997 roku i ma ponad 200 sklepów. W 2012 roku sprzedaż firmy w Polsce wyniosła 647,7 mln zł. (PAP)

pbys/ jtt/

d33wnlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33wnlo