Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Dekpol przydzielił obligacje serii C1 o wartości 12,5 mln zł

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Dekpol przydzielił 12 500 czteroletnich zabezpieczonych obligacji serii C1 o łącznej wartości nominalnej 12,5 mln zł na rzecz funduszy Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty, podał Dekpol.

Share
dhp8n9h

Obligacje zostały wyemitowane po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej. Są one zbywalne, zabezpieczone i oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej na stawce WIBOR3M powiększonej o marżę ustaloną na warunkach rynkowych. Odsetki z obligacji będą wypłacane kwartalnie. Termin wykupu obligacji przypada na dzień 19 czerwca 2019 r.

"Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków pieniężnych na realizację przez emitenta inwestycji polegającej na wybudowaniu na działce przy ul. Jaglanej w Gdańsku budynku mieszkalnego z częściami usługowymi" - czytamy w komunikacie.

Zabezpieczenie obligacji stanowią oświadczenia spółki o poddaniu się egzekucji oraz hipoteka umowna na prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Gdańsku, podano także.

dhp8n9h

W maju br. Dekpol informował o przyjęciu programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł w celu finansowania inwestycji mieszkaniowej w Gdańsku. Emisja odbędzie się w 5 transzach, proponowanych wyłącznie funduszom. s

Dekpol powstał w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

(ISBnews)

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h