Detaliczne ramię PGF nie uplasuje emisji w 2009 roku

17.11. Warszawa (PAP) - Central European Pharmaceutical Distribution, spółka prowadząca działalność detaliczną w Polskiej Grupie Farmaceutycznej, nie uplasuje w 2009 roku...

17.11. Warszawa (PAP) - Central European Pharmaceutical Distribution, spółka prowadząca działalność detaliczną w Polskiej Grupie Farmaceutycznej, nie uplasuje w 2009 roku prywatnej emisji akcji, aby pozyskać finansowanie na akwizycje w regionie - poinformował na konferencji prasowej Michał Perlik, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w CEPD.

Holenderska spółka poinformowała wcześniej PAP, że formalnie procedura uplasowania prywatnej emisji została przesunięta, a nieformalne, wstępne rozmowy z inwestorami są prowadzone stale.

"Rok 2009 nie jest sprzyjający, jeśli chodzi o rynek private equity, dlatego wcześniej zdecydowaliśmy przesunąć ten proces. Nadal na rynku rynek private equity nie widać ożywienia. Mamy nadzieję, że ożywienie na giełdzie i duże IPO przełożą się na aktywność na rynku private equity" - powiedział Perlik.

"W tym roku na pewno już nic się nie wydarzy" - dodał, pytany czy do uplasowania emisji może dojść jeszcze w tym roku.

Perlik zaznaczył, że plany ekspansji detalicznej poza Polskę pozostają aktualne.

"Te podmioty, które sobie upatrzyliśmy nie zostały sprzedane" - powiedział.

Według wcześniejszych zapowiedzi CEPD w czwartym kwartale 2008 roku miał uplasować prywatną emisję akcji o wartości kilkuset milionów złotych na pierwszy etap akwizycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spółka jest zainteresowana przejmowaniem działów detalicznych sprzedaży farmaceutyków, które jednak w większości przypadków są połączone z działalnością hurtową.

PGF ma obecnie 100 proc. akcji zarejestrowanego w Holandii CEPD, do którego trafiły spółki zarządzające aptekami należącymi do grupy PGF. Poza polskimi podmiotami w CEPD są firmy prowadzące działalność na Litwie i kontrolujące 20 proc. rynku detalicznego oraz dwie apteki w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej PGF informował, że potencjalne kierunki rozwoju grupy to: Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Słowenia, Chorwacja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina oraz Albania.(PAP)

epo/ ana/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)