Trwa ładowanie...
d40vbn7
d40vbn7

Detroit Electric będzie produkować samochody elektryczne w Chinach

Detroit Electric sprzeda chińskiej firmie Dongfeng Motor licencje na technologie napędu elektrycznego - zapowiedział prowadzący rozmowy w Chinach prezes DE Albert Lam.
Share
d40vbn7

_ Nadal trwają dyskusje na temat stworzenia spółki o kapitale mieszanym, mającej masowo produkować lub montować w chińskich zakładach samochody o napędzie elektrycznym _ - zakomunikował Lam, nie ujawniając jednak finansowych szczegółów transakcji. Zaznaczył jednak, iż jeśli kontrakt zostanie sfinalizowany, Detroit Electric stanie się pierwszym masowym producentem samochodów o napędzie elektrycznym, mogących przejechać bez doładowania aż 325 kilometrów.

Wcześniej Detroit Electric zapowiadała zawarcie podobnej umowy z malezyjskim koncernem samochodowym, produkującym rodzime auto Proton.

Chiński koncern jeszcze w zeszłym roku natomiast zapowiadał przystąpienie do masowej produkcji samochodów o napędzie hybrydowym - pierwsze takie pojazdy miałyby pojawić się na rynku chińskim już w grudniu br. Dzięki bateriom byłyby one zdolne do przejechania ok.stu kilometrów - następnie mogłyby przechodzić na napęd konwencjonalny.

d40vbn7

Drugi raz w historii motoryzacji koncern Detroit Electric został powołany w 2008 roku w holenderskim mieście Damwoude.

Twórcy spółki zakupili prawo do korzystania z nazwy, odwołującej się do działającej w USA firmy, produkującej od 1907 roku samochody o napędzie elektrycznym. Takimi samochodami jeździli wówczas m.in. Thomas Edison czy John D.Rockefeller, żona Henry'ego Forda i inne znane osobistości amerykańskie.

d40vbn7

Podziel się opinią

Share
d40vbn7
d40vbn7